Grooveshark Download

Grooveshark jest usługą internetową, która pozwala strumieniować muzykę za pomocą przeglądarki. Aplikacja jest konkurencją dla takich usług, jak Pandora, Spotify czy Deezer. Grooveshark oferuje jedną z większych baz piosenek, w której znajdziemy miliony utworów - zarówno tych popularnych jak i niszowych.

Grooveshark pozwala na przeszukiwanie zasobów muzycznych za pomocą wyszukiwarki (po słowach kluczowych) jak również po gatunkach. Wyszukiwarka utworów przeszukuje bazę Groovesharka i wyświetla wyniki zgodne z wpisaną przez nas frazą. Zaletą jest fakt, że wyniki są podzielone na zakładki i osobno możemy przeglądać artystów, utwory, albumy, a także playlisty pasujące do naszych słów kluczowych. Dzięki temu możemy wyszukiwać zarówno po nazwach piosenek jak i po całych gatunkach.

Rozpoczęcie odtwarzania utworu spowoduje wysunięcie paska z kolejką. Do kolejki możemy dodawać dowolną ilość utworów, zmieniać ich kolejność, a także ustawiać tryb powtarzania lub shuffle (losowego wybierania piosenek). W Groovesharku znajdziemy również tzw. transmisje, czyli swego rodzaju pokoje muzyczne prowadzone przez daną osobę. Korzystając z transmisji możemy wspólnie z innymi ludźmi słuchać muzyki, sugerować utwory, a także - jeśli zechcemy - czatować w osobnym okienku.

Aby w pełni wykorzystać potencjał serwisu, należy się zarejestrować. Utworzenie konta jest darmowe i daje nam dużo profitów - przede wszystkim uzyskujemy prywatny profil z własną kolekcją muzyczną, listami odtwarzania oraz folderem z ulubionymi piosenkami. Kolekcja umożliwia przypisanie do naszego profilu dowolnej ilości piosenek, które znajdziemy w serwisie. Możemy dzięki temu utworzyć wirtualną bibliotekę muzyczną bez potrzeby wysyłania własnych MP3 do sieci. Listy odtwarzania działają podobnie, jak w każdym programie muzycznym - możemy tworzyć np. listy tematyczne i przypisywać utwory z danego gatunku. Piosenki, które się nam podobają możemy także oznaczyć serduszkiem i dodać do ulubionych - w każdej chwili możemy udać się do zakładki ze swoimi ulubionymi utworami i rozpocząć ich odtwarzanie.

Grooveshark jest zdecydowanie jedną z najciekawszych usług strumieniowania muzyki. Za darmo dostajemy możliwość tworzenia własnej biblioteki muzycznej online, a także słuchania piosenek z bazy milionów utworów. Dodatkowo mamy dostęp do elementów społecznościowych - możemy zapraszać do usługi przyjaciół, wymieniać się z nimi piosenkami, słuchać wspólnie muzyki oraz śledzić ich przesłuchane utwory.