Need for Speed World Download

Need for Speed World to darmowa gra należące do kultowej już serii Need for Speed zapoczątkowanej przez Electronic Arts w roku 1995. Tym razem mamy jednak do czynienia z rozgrywką online i konkurujemy z prawdziwymi graczami z całego świata.

W grze wcielamy się w postać jednego z kierowców wyścigowych, który uczestniczy w wyścigach ulicznych na terenie jednego dużego miasta. Naszym zdaniem jest wspinanie się po szczeblach kariery i odblokowywanie coraz to lepszych samochodów oraz akcesoriów za pomocą zdobytych punktów reputacji oraz pieniędzy. Gra oferuje pięć różnych trybów wyścigowych, na które składają się:

  • Tor - czyli standardowa rywalizacja
  • Sprint – wyścig z punktu A do B
  • Drag – wyścig podobny do rywalizacji na ćwierć mili
  • Ucieczka zespołowa – gracze zebrani w drużynę mają za zadanie dotrzeć do wyznaczonego miejsca i zgubić pościg policji w określonym czasie
  • Pościg i ucieczka – gracz musi zbiec przed policją

Oczywiście w Need for Speed World nie zabrakło elementu tuningu. Za pomocą zarobionych pieniędzy możemy kupować chociażby ulepszenia silnika, czy też modyfikacje wizualne w postaci naklejek itp. dla naszego samochodu. Podczas eksploracji miasta mamy możliwość kontaktowania się z innymi graczami czy wyzywania ich na pojedynki. Gra jest dostępna całkowicie za darmo, jednak dzięki systemowi mikrotransakcji możemy dokupić sobie różne ciekawe elementy, do których należą między innymi: dodatkowe miejsca w garażu, punkty reputacji oraz pieniądze.

Minimalne wymagania sprzętowe gry to: procesor Core 2 Duo o taktowaniu 2 GHz, 2 GB RAM karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 4 GB HDD, system operacyjny Windows XP/Vista/7 oraz połączenie z internetem.