Globus VPNBrowser Download

Globus VPNBrowser to darmowa przeglądarka internetowa bazowana na silniku Chromium, która posiada wbudowanego klienta VPN. Dzięki klientowi VPN możliwe jest tunelowanie swojego łącza całkowicie za darmo i łączenie się z poszczególnymi serwisami niedostępnymi w Polsce jako rezydenci innych krajów z innym adresem IP. Pozwala to odblokować dostęp do radia Pandora czy serwisów Hulu i Netflix w Polsce bez ponoszenia żadnych kosztów.

Sama przeglądarka jest standardową kopią Chrome'a, natomiast najważniejsza funkcja to tzw. VPN Agent, czyli narzędzie instalowane wraz z VPNBrowser. VPN Agent umiejscawia się na pasku zasobnika i pozwala połączyć się z wybranym serwerem VPN. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy użytkownik może wybierać, z jakim krajem się połączyć - do dyspozycji jest Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja, Francja, Włochy oraz Finlandia. 

Największym plusem pakietu Globus VPNBrowser jest fakt, że użytkownik nawet nie musi korzystać z przeglądarki VPNBrowser. Jeżeli interesuje nas tylko i wyłącznie darmowe połączenie z VPN, to wystarczy połączyć się za pomocą VPN Agenta z wybranym krajem. Połączenie oddziałowuje na cały komputer, więc każda inna przeglądarka również korzysta z tych ustawień i łączy nas do wybranej strony z innym adresem IP jako rezydent innego kraju.