Screamer Radio Download

Screamer Radio to darmowa aplikacja, za pomocą której posłuchamy ogromnej ilości stacji radiowych nadawanych przez internet. Programu można używać zarówno do odsłuchiwania radia internetowego, jak również do zgrywania piosenek do popularnych formatów muzycznych, takich jak OGG oraz MP3.

Screamer Radio posiada ogromną bazę internetowych stacji radiowych, a co najważniejsze, jest ona na bieżąco aktualizowana i moderowana, dlatego ciężko jest trafić na stację, która by już nie działała. Wszystkie stacje są podzielone na kraje, języki oraz gatunki muzyczne, przez co bez problemu znajdziemy rodzaj muzyki, który nam odpowiada.

Aplikacja współpracuje ze streamami Shoutcast, Icecast, Icecast OGG Vorbis oraz WMA i AAC. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formy strumieniowania stacji internetowych, zatem jeżeli któraś z nich nie znajduje się we wbudowanej bazie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ręcznie wprowadzić adres do streamingu. Wszystkie stacje można dodawać do listy ulubionych, co umożliwia ich łatwe katalogowanie.

Warto również wspomnieć o internetowym katalogu wszystkich dostępnych stacji. Jeżeli wbudowana w program wyszukiwarka nam nie odpowiada lub nie jest wystarczająco przejrzysta, to zawsze możemy skorzystać z katalogu internetowego. Twórcy programu przygotowali internetową bazę zawierającą wszystkie stacje dostępne w programie (ponad 4000!) w formie strony internetowej. Aby uzyskać do niej dostęp, wystarczy skorzystać z opcji Presets > Web Directory. Umożliwia ona dodatkowo wyszukiwanie stacji radiowych po słowach kluczowych.

Zaletą programu jest obsługa meta-danych przesyłanych przez internetowe stacje (nazwy wykonawców i utworów) dzięki czemu program bez problemu rozpoznaje, kiedy piosenka się kończy, a kiedy rozpoczyna. Podczas nagrywania umożliwia to automatyczne dzielenie nagrania na poszczególne piosenki z zachowaniem odpowiedniego nazewnictwa. Program posiada wszystkie potrzebne ustawienia, aby dostosować zapisywanie plików do własnych potrzeb. Możemy wybrać format pliku (OGG / MP3), jakość nagrania w bitrate, domyślny folder zapisu jak również sposób tworzenia nazw plików z piosenkami.