DVB Dream Download

DVB Dream to program, za pomocą którego obejrzymy telewizję i posłuchamy radia nadawanego poprzez sygnał satelitarny. Ideą programu było stworzenie aplikacji, która wspomoże posiadaczy komputerowych tunerów (SkyStar, AirStar, CableStar, Vision Plus, Terratec oraz wiele innych) udostępniając im narzędzie z wieloma unikalnymi funkcjami oraz prostym interfejsem.

Przy pierwszym uruchomieniu użytkownik musi skonfigurować aplikację wybierając z listy rodzaj posiadanego odbiornika satelitarnego. Po wybraniu urządzenia naszym oczom ukaże się główne okno programu, które charakteryzuje się podziałem na odpowiednie sekcje. Wszystkie panele są odpowiednio ułożone dając użytkownikowi czytelny i prosty w obsłudze interfejs, z poziomu którego może rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu nowych kanałów, zarządzać listą ulubionych oraz konfigurować program. Panel z ulubionymi kanałami dzieli się na grupy – domyślnie są to Film, Muzyka, Wiadomości oraz Sport, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć własne foldery o rozpoznawalnych nazwach.

DVB Dream wyposażony jest w funkcje nagrywania strumienia oraz tworzenia zrzutów ekranu z oglądanych programów telewizyjnych. Jeżeli wiemy, że nie będzie nas w domu, by ręcznie włączyć nagrywanie, możemy skorzystać z funkcji harmonogramu, aby program sam włączył nagrywanie. Mamy możliwość utworzenia zadania, które wykona się jednorazowo o określonym czasie, ale możemy też ustawić je tak, aby program nagrywał materiał z wybranego kanału np. w każdą niedzielę od godziny do 16 do 18, po czym przełączał komputer w stan hibernacji. Funkcje wyłącznika czasowego możemy również użyć do samoczynnego wyłączenia komputera o określonej godzinie, co jest przydatne, gdy lubimy oglądać telewizję przed pójściem spać.

Użytkownik ma również dostęp do kalibracji wyświetlanego obrazu – dowolnie możemy dopasowywać kontrast, jasność, nasycenie kolorów oraz ostrość jak również nakładać specjalne filtry dźwiękowe i wideo. Zaletą programu jest również współpraca z pilotami.

Program jest również kompatybilny z popularnym odtwarzaczem filmów VLC. Pozwala to na strumieniowanie obrazu odbieranego przez program DVB Dream do innego urządzenia w sieci lokalnej / WiFi z zainstalowanym odtwarzaczem VLC. Umożliwia to oglądanie kanałów na urządzeniach, które nie posiadają zamontowanego tunera satelitarnego.

Warto powiedzieć, że program jest przetłumaczony na język polski, dzięki czemu nie zostaniemy przytłoczeni masą angielskich terminów związanych bezpośrednio z technologią telewizji satelitarnej.