Open.fm Download

Open.FM to aplikacja internetowa, za pomocą której możemy za darmo słuchać mnóstwa stacji radiowych. Do naszej dyspozycji oddano takie kanały muzyczne, jak VIVA, MTV, MTV Rocks oraz wiele innych. W sumie możemy wybierać z ok. 100 pozycji, które non stop transmitują najświeższe kawałki z całego świata. Open.FM możemy słuchać w przeglądarce internetowej jak również ściągnąć aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.

Obsługa serwisu Open.FM jest bajecznie prosta. Open.FM nie wymaga od użytkownika rejestracji - z serwisu możemy korzystać od razu po wejściu na stronę. Wszystkie dostępne kanały muzyczne są wyszczególnione w formie listy, na której widnieje nazwa stacji radiowej oraz aktualnie odtwarzany utworów (nazwa wykonawcy i piosenki). Jeżeli zdecydujemy się na posłuchanie któreś ze stacji to wystarczy kliknąć w przycisk “Słuchaj” obok jej nazwy.

Po wybraniu stacji radiowej, Open.FM uruchomi nowe, niewielkie okienko z odtwarzaczem stacji. W odtwarzaczu znajdziemy szczegóły stacji, które poinformują nas o aktualnie odtwarzanym utworze (okładka albumu, nazwa, wykonawca, album, rok wydania) . Znajdziemy także listę piosenek, które za chwile zostaną puszczone. Pozwala to nam zaoszczędzić czas - jeżeli na liście nadchodzących piosenek nie znajdziemy niczego interesującego to zawsze możemy zmienić stację. Zmiana stacji jest prosta - nie musimy nawet powracać do poprzedniego widoku listy. Wystarczy, że klikniemy w strzałkę obok nazwy kanału radiowego, a wyświetlona zostanie przewijana lista, z której możemy wybrać nowy kanał.

Aktualnie odtwarzany utwór w radiu możemy ocenić, dając kciuk “w górę” lub “w dół”. Jeżeli najdzie nas ochota na pośpiewanie wraz z ulubionym wykonawcą to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić tekst aktualnej piosenki - wystarczy kliknąć w ikonkę z literą “T”. Odtwarzacz wysunie z dolnej części dodatkowy pasek, na którym znajdziemy tekst piosenki.

Open.FM posiada także listę przebojów, która aktualizowana jest każdego tygodnia. Każdy ze słuchaczy może oddać swój głos w notowaniach listy przebojów i wpłynąć na jej wygląd. Możemy wybrać aż 5 piosenek, na które zagłosujemy.