Streamlink Download

Streamlink to narzędzie, które umożliwia oglądanie transmisji z serwisów Twitch, DailyMotion, YouTube Live, UStream i LiveStream w odtwarzaczu VLC Media Player. Pozwala to odtwarzać strumienie bez użycia przeglądarki internetowej, co często znacznie przyspiesza działanie transmisji na żywo (odtwarza się ona wydajniej) oraz pozwala np. omijać reklamy.

Głównym zadaniem Streamlink jest zmniejszenie obciążenia procesora CPU podczas oglądania transmisji na żywo. Użytkownicy ze słabszymi komputerami mogą zauważyć spore obciążenie procesora np. podczas oglądania Twitcha w przeglądarce. Może dojść do spowolnień, a także do ogólnego obciążenia komputera. Streamlink eliminuje ten problem, wyciągając transmisję ze strony internetowej i przekazując ją do odtwarzacza VLC Media Player. Odtwarza się ona tam znacznie płynniej i wydajniej, a także nie obciąża tak bardzo komputera.

Domyślna wersja Streamlink wymaga użycia Wiersza polecenia do uruchamiania wybranych transmisji. Całość odbywa się poprzez wpisanie odpowiedniej komendy według poniższego schematu:

streamlink STREAMURL best

Zamiast STREAMURL należy wpisać adres URL do transmisji z obsługiwanego serwisu. Użytkownicy korzystający ze Streamlink do oglądania serwisu Twitch mogą zainstalować dodatkowy program o nazwie Streamlink Twitch GUI, który eliminuje konieczność ręcznego wpisywania komend i umożliwia przeglądanie i odtwarzanie kanałów za pomocą prostego interfejsu graficznego (zalecane).