Shazam staje się bardzo ważnym narzędziem dla niektórych użytkowników Apple. Kiedy chcesz zidentyfikować piosenkę, film lub inną podobną treść, Shazam po prostu przeniesie Cię do ich aplikacji. Jest to część systemu Apple, który ma na celu utrzymanie użytkowników wewnątrz wszechświata Apple. Możliwa jest jednak zmiana ustawień, aby narzędzie to przeniosło Cię na inne platformy.

Najważniejsze informacje:

 1. Shazam to aplikacja Apple, która odpowiada za rozpoznawanie treści multimedialnych tylko poprzez odsłuchanie jakiegoś fragmentu, przy użyciu mikrofonu telefonu komórkowego.
 2. Oferuje linki do niektórych innych aplikacji firmy, takich jak Apple Music, Apple TV, choć można ją skonfigurować tak, by zwracała wyniki m.in. ze Spotify czy YouTube Music.

Nie wiesz, jak to skonfigurować? Nie martw się, podamy Ci wszystkie informacje potrzebne do tego, aby Shazam rozpoznawał utwory i otwierał Spotify lub dowolną inną usługę streamingową. Ważne jest, aby postępować zgodnie z procesem i zrozumieć, jak działa tego typu aplikacja opracowana przez Apple.

O co chodzi w Shazam? Zadaniem tej aplikacji jest dodawanie i identyfikowanie treści

Siri zazwyczaj identyfikuje utwory dzięki asystentowi głosowemu aplikacji Shazam, który przeniesie Cię do Apple Music. Jednak nie wszyscy użytkownicy mają tę usługę lub jakąkolwiek inną związaną z platformami Apple. Dlatego konieczne jest nauczenie się, jak połączyć Shazam z innymi typami aplikacji, które mają zawartość, którą chcesz zidentyfikować.

O co chodzi w Shazam? Shazam to aplikacja, która umożliwia identyfikowania treści, czy to muzyki, filmów, reklam czy programów. Zidentyfikowane utwory mogą być odtwarzane z innej aplikacji Apple do streamowania, a nawet można z nich utworzyć listy odtwarzania. Chociaż nie jest to darmowe rozwiązanie, ponieważ firma ta oferuje usługi subskrypcji dla wszystkich narzędzi w swoim wszechświecie.

Teraz, podobnie jak w Androidzie, Shazam może automatycznie łączyć się z platformami takimi jak między innymi Spotify czy YouTube Music. W ten sposób użytkownik może dokonać wyboru bezpłatnej platformy za pomocą prostego procesu. Powiemy Ci więc, jak połączyć Shazam z innymi aplikacjami takimi jak Spotify czy YouTube Music.

Dowiedz się, jak połączyć Shazam ze Spotify (proces dla Androida)

Szybkość konwersji Shazam w celu dostarczenia informacji o treści do zidentyfikowania jest naprawdę niezwykła. Dostarcza je w formacie, którego potrzebujesz, aby utworzyć listę odtwarzania nazwaną tak, jak chcesz, ze zidentyfikowanymi utworami. Jednak nie każdy ma usługę streamowania Apple Music.

Musisz więc połączyć Shazam z innym dostawcą, aby przenosił Cię do innych linków. Aby rozpocząć ten proces, należy wykonać następujące kroki:

 1. Pobierz i zainstaluj Shazam za darmo ze Sklepu Play.
 2. Po wejściu do aplikacji przejdź do opcji biblioteki w lewym górnym rogu.
 3. Naciśnij ikonę koła zębatego w lewym górnym rogu ekranu.
 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję połączenia ze Spotify i naciśnij odpowiedni przycisk, aby rozpocząć proces.

5. Zaakceptuj zasady i warunki połączenia Shazam.

6. Ważne jest, aby mieć konto Spotify w telefonie, połączy się ono w ciągu kilku sekund i wystarczy poczekać na wiadomość z potwierdzeniem.

7. Aby się rozłączyć, wystarczy powtórzyć ten sam proces, a następnie kliknąć przycisk rozłączenia.

Jest to prosty proces, który nie wymaga od użytkownika przechodzenia do aplikacji Spotify. Będziesz mógł trzymać utwory Spotify w jednym miejscu i tworzyć listy odtwarzania, jakie tylko chcesz. Jeśli posiadasz konto Spotify Premium, możesz również pobierać muzykę ze Spotify bez żadnych problemów.

Podłącz Spotify lub inną aplikację streamingową do Shazam (proces dla Apple)

Nadszedł czas, aby wykonać ten proces z urządzenia Apple, tj. iPhone'a lub iPada. Wiedząc, że Shazam jest dostępny zarówno dla Androida, jak i iPhone'a, nie możemy pominąć użytkowników, którzy równie często korzystają z tego narzędzia. W tym przypadku konieczne jest wykonanie poniższych kroków:

 1. Musisz pobrać aplikację Shortcuts, chociaż wiele iPhone'ów ma ją już domyślnie.
 2. W jej konfiguracji należy wybrać żądaną platformę muzyczną. Wśród nich są między innymi Spotify, Deezer, iTunes, YouTube czy YouTube Music.
 3. Po dokonaniu wyboru nadszedł czas, aby mieć skrót z ekranu głównego i w Skrótach wybrać ikonę Quick Shazam, aby dodać ją do ekranu głównego. Pozwoli to na otwarcie go jako aplikacji.
 4. Kiedy chcesz użyć Shazam, po prostu naciśnij tę ikonę, a ona pomoże ci dokonać identyfikacji.
 5. Spowoduje to automatyczne otwarcie Apple Music, ale po kilku sekundach okno zostanie zamknięte i otworzy się okno wybrane w części 2.

Dzięki temu prostemu procesowi możesz teraz cieszyć się funkcjonalnością Shazam, ale w połączeniu z innymi platformami. Będziesz mieć nie tylko rekomendacje ze świata Apple, ale także bezpłatne opcje na innych platformach streamingowych. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz mógł cieszyć się treściami na innych platformach.

Osobiste wnioski

Shazam to bardzo popularne i funkcjonalne narzędzie, które może podać lokalizację wielu treści. Oprócz tego umożliwia sortowanie list odtwarzania, dzięki czemu możesz słuchać nowej muzyki, którą lubisz. Wystarczy skonfigurować go za pomocą dowolnego z procesów, które pokazaliśmy, a będziesz w stanie uzyskać z niego znacznie więcej.