Spotify zaczynał jako zwykła platforma do streamowania muzyki, jednak z czasem dodawał funkcje społecznościowe podobne do innych sieci społecznościowych. Te nowe funkcje społecznościowe pozwolą nam na przykład poznać muzykę, której słuchają nasi znajomi za pośrednictwem Spotify. Jednak nie wszystkim się to podoba i jest wiele osób, które zastanawiają się, jak ją dezaktywować.

Jeśli korzystasz ze Spotify, być może zauważyłeś, że w internetowej lub komputerowej wersji platformy muzycznej po prawej stronie ekranu zarezerwowana jest pionowa sekcja do wyświetlania aktywności Twoich znajomych. Naszym zdaniem ta zakładka lub boczne menu z aktywnością odtwarzania znajomych zajmuje zbyt dużo miejsca w interfejsie Spotify.

Ale brak miejsca nie jest jedynym powodem, dla którego użytkownicy chcą wyłączyć tę funkcję. Innym argumentem może być zwiększenie prywatności lub po prostu brak zainteresowania tym, czego słuchają Twoi znajomi w Spotify.

Na szczęście, niezależnie od przyczyny, Spotify oferuje użytkownikom możliwość wyłączenia sekcji, która pokazuje, czego słuchają nasi znajomi. Jak to zrobić? Tego właśnie dowiemy się w tym poradniku. Należy jednak zauważyć, że dezaktywacja jest możliwa tylko w wersji internetowej i w aplikacji Spotify na komputer, ponieważ sekcja aktywności znajomych jest dostępna tylko w tych wersjach platformy:

Jak wyłączyć/ukryć sekcję aktywności znajomych w Spotify?

1. Otwórz program Spotify na komputerze w wersji internetowej za pomocą przeglądarki internetowej.

2. Po otwarciu i zalogowaniu się na konto, kliknij swoją nazwę użytkownika.

3. Wyświetli się menu, w którym należy wybrać opcję: Ustawienia

4. Zostaniesz przekierowany do ekranu Ustawienia, w którym będziesz musiał przejść do sekcji: Wyświetlacz

5. Tutaj znajdziesz opcję Zobacz, czego słuchają Twoi znajomi, którą musisz dezaktywować za pomocą znajdującego się obok przełącznika.

6. Jak tylko wyłączysz przełącznik, sekcja automatycznie się ukryje.

Alternatywa, aby wyłączyć sekcję Aktywność znajomych w Spotify:

Alternatywnie możesz ukryć sekcję Aktywność znajomych w Spotify, klikając ikonę wielokropka (...) w lewym górnym rogu interfejsu.

Wyświetli się menu, w którym musisz przejść do: Wyświetl > Aktywność znajomych

Kliknij tę ostatnią opcję, aby dezaktywować funkcję (przy opcji NIE powinna wyświetlać się ikona V).