Jeśli szukasz sposobu na przeniesienie wszystkich swoich list odtwarzania z innej usługi do Spotify, to w tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo przenieść wszystkie swoje ulubione playlisty muzyczne na nową platformę bez żadnych problemów.

Teraz gdy na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych platform do streamowania muzyki, może się okazać, że będziesz przełączać się między nimi znacznie częściej, niż myślałeś. Chociaż jest to dość proste zadanie, to przeniesienie list odtwarzania nie jest już takie łatwe.

Na szczęście wszystko się zmieniło dzięki usłudze o nazwie TuneMyMusic, która umożliwia przenoszenie list odtwarzania między serwisami takimi jak Spotify, Apple Music, YouTube, Deezer, Tidal, Google Music, Amazon Music, SoundCloud, iTunes, KKbox, Last-fm i Napster. Możliwe jest także przesyłanie list odtwarzania z plików tekstowych przechowywanych na komputerze. Jednak w tym przewodniku skupimy się na przenoszeniu list odtwarzania z Amazon Music do Spotify.

Jak przenieść listy odtwarzania z Amazon (lub innej usługi) do Spotify?

Aby rozpocząć proces, przejdź do witryny TuneMyMusic i wybierz usługę, z której chcesz przenieść listę odtwarzania (Źródło).

Na następnym ekranie przeciągnij małą ikonę „Konwertuj listę odtwarzania” na pasek zakładek przeglądarki, której używasz. Każda przeglądarka sprawdzi się w tym przypadku dobrze.

Teraz otwórz Nową Kartę, zaloguj się do swojego konta Amazon Music, a następnie otwórz listę odtwarzania, którą chcesz przenieść. Następnie kliknij zakładkę Konwertuj listę odtwarzania, którą wcześniej przeniosłeś na pasek zakładek, a zostaną zebrane informacje o utworach z playlist. Ta czynność przeniesie Cię z powrotem do TuneMyMusic i wyświetli wszystkie utwory wymienione na tej liście odtwarzania. Jeśli chcesz dostosować utwory na liście odtwarzania, użyj pól wyboru, aby dodawać i usuwać elementy. W przeciwnym razie kliknij opcję Wybierz miejsce docelowe na dole okna, aby wybrać usługę, do której chcesz przenieść listę odtwarzania.

Na koniec potwierdź zmianę, klikając opcję Rozpocznij przenoszenie mojej muzyki.

TuneMyMusic zajmie teraz trochę czasu utworzenie nowej listy odtwarzania. Jeśli utworu nie można znaleźć w nowej usłudze, zostanie on pominięty podczas przenoszenia, więc możesz nie otrzymać idealnej kopii playlisty ze starej usługi. Przesyłanie list odtwarzania między Soundcloudem będzie prawdopodobnie najtrudniejsze, ponieważ zawartość jest bardzo zróżnicowana. Jednak przesyłanie list odtwarzania między bardziej popularnymi usługami powinno przebiegać bezproblemowo.

Chociaż jest to główna metoda/proces stosowany w przypadku większości wymienionych usług, to jednak każda z nich ma nieco inne metody. Biorąc to pod uwagę, TuneMyMusic wykonuje bardzo dobrą robotę, upraszczając cały proces, niezależnie od wybranej opcji.