Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Jak usunąć recenzje z Map Google.

  14.01.2021

  Opinie w Mapach Google są bardzo przydatną funkcją dla użytkowników, wiele osób sprawdź je przed udaniem się w jakieś miejsce. Warto wiedzieć, że dodane opinie można zarówno edytować lub usunąć, jeśli nasza ocena danego miejsca ulegnie zmianie.

 2. Jak usunąć biały pasek z boku Chrome Mobile. (Android i iOS)

  14.01.2021

  Od jakiegoś czasu w Chrome Mobile na telefonach z Androidem i iOS pojawia się irytujący biały pasek, pusta przestrzeń z boku ekranu. Jest to problem Google, który powinien zostać naprawiony wraz z kolejnymi aktualizacjami, pokazujemy jak tymczasowo sobie z nim poradzić.    

 3. Jak wyłączyć powiadomienie

  14.01.2021

  Denerwuje Cię okienko "Okno jest gotowe" w Ubuntu, które wyświetla się, gdy próbujesz wywołać okno z poziomu aplikacji np. Firefox? Możesz wyłączyć to powiadomienie i od razu wyświetlać okno na pierwszym planie.

 4. Jak używać hashtagów do znajdowania filmów na Youtube.

  13.01.2021

  Youtube umożliwia przeszukiwanie filmów i kanałów po hashtagach. Można w ten sposób łatwo wyszukać filmy o interesującej nas tematyce. Pokazujemy jak łatwo i sprawnie korzystać z tej funkcjonalności.

 5. WhatsApp: ochrona za pomocą odcisku palca, Face ID/Touch ID

  13.01.2021

  Whatsapp wprowadził możliwość dodatkowego zabezpieczenia dostępu do aplikacji. Teraz nawet jeśli ktoś zna kod zabezpieczający Twój telefon nie będzie mógł otworzyć aplikacji, ponieważ będzie ona wymagała odcisku palca, Face ID czy Touch ID.

 6. Jak oglądać Baby Yoda/Grogu w 3D za pomocą Google (VR)

  11.01.2021

  Gratka dla fanów Star Wars i pierwszego serialu aktorskiego osadzonego w świecie Gwiezdnych wojen The Mandalorian. Google udostępnia możliwość oglądania Baby Yody wirtualnej rzeczywistości na Twoim telefonie. Możesz poczuć jakby Grogu/ Dziecko stało zaraz obok Ciebie.    

 7. Microsoft Teams: wyłącz potwierdzenie przeczytania wiadomości.

  11.01.2021

  Jeśli chcesz dezaktywować potwierdzenie odczytu wiadomości na Microsoft Teams, aby nadawca nie wiedział czy już przeczytałeś wysłaną przez niego wiadomość, możesz zmienić to w ustawieniach aplikacji.

 8. Ranking telefonów z 2020 – który warto kupić?

  11.01.2021

  Zastanawiasz się, jaki telefon wybrać? Postawić na pojemną baterię, świetny aparat czy dobry stosunek ceny do jakości? Poznaj ranking telefonów 2020, w którym znajdziesz najbardziej wydajne modele, budżetowe smartfony i te o kompaktowych rozmiarach . Z tekstu dowiesz się, jaki telefon warto kupić.

 9. Jak blokować lub filtrować słowa kluczowe na osi czasu na Facebooku.

  11.01.2021

  Dzięki zainstalowaniu jednego prostego rozszerzenia do przeglądarki internetowej, będziesz miał możliwość filtrowania i blokowania słów kluczowych na Facebooku. Będziesz mógł w znacznym stopniu kontrolować treści pojawiające się na Twojej osi czasu. 

 10. Jak włączyć i używać adnotacji w spotkaniach Zoom.

  10.01.2021

  Aplikacja Zoom stała się bardzo popularna ze względu na ilość osób, które w jednym czasie zaczęły pracować zdalnie. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, ale posiada kilka zaawansowanych funkcji, o których część użytkowników może nie wiedzieć. Pokazujemy jak skonfigurować opcję adnotacji na spotkaniach w aplikacji Zoom.

 11. Jak tłumaczyć wiadomości z postów, konwersacji i czatów w Microsoft Teams.

  10.01.2021

  Jeśli korzystasz z Microsoft Teams pewnie zainteresuje Cię możliwość tłumaczenia otrzymywanych w innym języku wiadomości bez konieczności przełączania się na inne okno/ program. Pokazujemy jak łatwo przetłumaczyć zaznaczony tekst otrzymany na Microsoft Teams.    

 12. Jak przetłumaczyć tekst bez opuszczania aplikacji za pomocą Tłumacza Google

  07.01.2021

  Google wprowadził bardzo przydatną funkcję, która pozwala na tłumaczenie tekstów w aplikacjach. Nie ma już konieczności kopiowania fragmentów i wklejania ich w Tłumacza Google. Pokazujemy jak skonfigurować tę funkcję, aby tłumaczenie odbywało się bez opuszczania danej aplikacji, w której znajduje się tekst do przetłumaczenia.

 13. Jak zobaczyć odwiedzone miejsca w Mapach Google (restauracje itp.)

  07.01.2021

  Google Maps może nie tylko służyć jako nawigacja, posiada wiele innych przydatnych funkcji. Zapisuje np. miejsca wcześniej odwiedzane, możesz zobaczyć, kiedy ostatnio byłeś w jakimś sklepie lub restauracji, informacje o tych punktach i archiwalną trasę dotarcia do tego celu.

 14. Jak sprawdzić, kiedy aplikacja w Androidzie używa kamery lub mikrofonu

  05.01.2021

  Obawiasz się, że jakaś aplikacja w Androidzie może używać kamery lub mikrofonu bez Twojej zgody? Zobacz, jak zidentyfikować takie aplikacje.

 15. Jak wyłączyć efekty wiadomości tekstowych na iPhonie.

  05.01.2021

  Efekty wizualne w aplikacji Wiadomości na iPhonie, są ciekawym urozmaiceniem standardowych wiadomości tekstowych. Jednak dla części użytkowników są zbędne lub wręcz denerwujące. Pokazujemy jak wyłączyć ich automatyczne wyświetlanie.

 16. Jak aktywować i używać czatów głosowych na Telegramie.

  05.01.2021

  Aplikacja Telegram zyskuje coraz więcej zwolenników. Właśnie pojawiła się nowa funkcja komunikowania się za pomocą czatów głosowych, równocześnie nie tracąc opcji na przesyłanie wiadomości tekstowych.  

 17. Jak połączyć wiele playlist na Spotify.

  04.01.2021

  Spotify to bardzo popularna platforma do odtwarzania muzyki i podcastów, daje dostęp do praktycznie nieograniczonej ilości utworów. Pokazujemy jak zoptymalizować zarządzanie playlistami i scalić kilka list z utworami w jedną listę odtwarzania.

 18. Włącz potwierdzenie zamiaru usunięcia zdjęć w systemie Windows 10.

  04.01.2021

  Jeśli zdarzyło Ci się umyłkowo usunąć zdjęcia czy film w aplikacji Zdjęcia systemu Windows 10, pewnie zainteresuje Cię możliwość ustawienia potwierdzenia zamiaru usunięcia zdjęć. W tym artykule pokazujemy jak je skonfigurować.

 19. Jak wyłączyć powiadomienia z Wiadomości Google w Androidzie

  04.01.2021

  Irytują Cię powiadomienia z Wiadomości Google w Androidzie? Oto jak je wyłączyć, aby nie dostawać alertów o nowych artykułach i wydarzeniach ze świata.

 20. Windows 10: otwierania programów w trybie pełnoekranowym.

  31.12.2020

  System Windows 10 posiada funkcję, o której wielu użytkowników może nie wiedzieć, a uważać za przydatną. Można skonfigurować system tak aby aplikacje i programy były każdorazowo otwierane od razu w trybie pełnoekranowym.

 21. Problem: czarny ekran w FaceTime | MacBook lub Mac

  31.12.2020

  Na urządzeniach z systemem MacOS może występować problem z wyświetlaniem obrazu podczas rozmów na Facetime. Gdy zamiast obrazu wyświetla Twoim rozmówcom wyświetla się czarny ekran, może mieć to związek z błędem kamerki internetowej na Twoim urządzeniu. Pokazujemy jak to naprawić.

 22. Jak wypisać się z niechcianych wiadomości w Gmailu

  30.12.2020

  Każdy z nas z pewnością dostaje na pocztę niechciane wiadomości e-mail. Większość z nich pochodzi z serwisów, w których się rejestrujemy, a także z różnego rodzaju portali społecznościowych. Najczęściej są to newslettery z nowościami oraz ofertami reklamowymi. Jeżeli korzystacie z Gmaila, to teraz możecie szybciej się z nich wypisać za pomocą nowej funkcji.

 23. Jak usunąć ikonę puzzla z paska narzędzi Chrome Web Apps (PWA)

  30.12.2020

  Progresywne aplikacje internetowe (PWA) mają na celu usprawnienie korzystania z internetu. Korzystanie z PWA ma umożliwiać szybszy dostęp do aplikacji zarówno na komputerze jak i urządzeniu mobilnym. Nie wszyscy użytkownicy są jednak zadowoleni z tej funkcjonalności, dlatego pokazujemy jak ją usunąć/ ukryć.  

 24. Edge: używaj rozszerzeń w trybie incognito (InPrivate)

  29.12.2020

  Używając trybu InPrivate czyli incognito na przeglądarce Microsoft Edge tracimy możliwość korzystania z zainstanowalnych przez nas rozszerzeń. Możemy jednak zmienić ustawienia aby było to możliwe, pozostając w trybie prywatnym przeglądarki.

 25. Jak włączyć globalne sterowanie multimediami w Microsoft Edge.

  29.12.2020

  Global Media Control to funkcja globalnych kontrolek odtwarzania w przeglądarce internetowej. Do tej pory dostępna tylko dla Google Chrome a teraz w rozbudowanej wersji także dla Microsoft Edge. Pokażemy jak skonfigurować tę funkcjonalność aby korzystać z ulepszonego panelu zarządzania multimediami.

 26. Jak utworzyć kod QR za pomocą hasła WiFi.

  28.12.2020

  Odwiedzając nowe miejsce zmuszeni jesteśmy prosić o hasło do WiFi i wprowadzać je ręcznie na nasze urządzenie. Istnieje jednak nowa funkcja, która pozwala właścicielom połączenia internetowego w bardzo prosty sposób wygenerować kod QR, po zaskanowaniu którego urządzenia automatycznią przyłączać się będą do danej sieci.

 27. Jak dodać ikonę Web Capture (zrzut ekranu) do paska narzędzi w Microsoft Edge.

  24.12.2020

  Web Capture to funkcja pozwalająca wykonywać zrzuty ekranu w przeglądarce Microsoft Edge. Pokażemy jak skonfigurować przeglądarkę aby dodać przycisk Web Capture do paska narzędzi, co znacznie ułatwi korzystanie z tej funkcji.

 28. Jak rysować na zrzutach ekranu zrobionych w Microsoft Edge.

  24.12.2020

  Web Capture, to długo narzędzie, które umożliwia robienie zrzutów ekranu i ich edycję w Microsoft Edge. Nie ma już potrzeby używania zewnętrznych rozszerzeń do tych funkcji. Pokazujemy jak robić zrzuty i korzystać z funkcji rysowania.

 29. Jak włączyć wyrównywanie głośności w systemie Windows 10.

  23.12.2020

  Funkcja wyrównywania dźwięku dla urządzeń w systemie Windows 10 pomaga rozwiązać sytuację, gdy podczas odtwarzania muzyki czy wideo, treści takie jak reklamy są odtwarzane dużo głośniej. Pokazujemy jak skonfigurować system aby dźwięk odtwarzany był zawsze równomiernie.

 30. Jak przenieść swoją bibliotekę Muzyki Google Play do YouTube Music. (Android / iPhone)

  23.12.2020

  Google na przestrzeni lat uruchamiał wiele projektów, z których niektóre okazywały się ogromnym sukcesem, inne trochę mniejszym np. Muzyka Google Play. Usługa ta prawdopodobnie nie zdobyła wystarczająco dużo rynku i z końcem roku zostanie wyłączona. Pokazujemy jak przenieść swoją muzykę na platformę YouTube Music.