3DMark Download

3DMark to zdecydowanie najpopularniejszy program, przeznaczony dla komputerów zbudowanych pod kątem wysokiej wydajności w grach komputerowych. Aplikacja służy do testowania wydajności całego komputera pod kątem gier komputerowych. Umożliwia także testowanie średniej jakości laptopów, słabszych komputerów, a nawet smartfonów czy tabletów do gier. Dostępnych jest kilka testów, które wykonują badanie naszego komputera i poszczególnych podzespołów. Największą rolę odgrywają karta graficzna oraz procesor w komputerze. Po ukończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik, który może porównać z innymi konfiguracjami sprzętowymi.

3DMark zawiera wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego przetestowania komputera pod kątem gier. Przeprowadzanych jest 8 indywidualnych testów, które sprawdzają zarówno słabsze netbooki i laptopy, jak również zaawansowane komputery pod kątem wydajności w grach. Program jest kompatybilny ze wszystkimi ostatnimi wersjami DirectX'a - 9, 10 oraz 11. Dostępne testy to:

Fire Strike - przeznaczony dla najwydajniejszych komputerów stacjonarnych z obsługą DirectX 11.
Sky Diver - przeznaczony dla gamingowych laptopów i średniej wydajności komputerów stacjonarnych
Cloud Gate - przeznaczony dla netbooków i słabszych komputerów
Ice Storm - przeznaczony dla tabletów oraz komputerów biurowych

Każdy test bada nasz komputer na innym poziomie, odpowiednio testując nacisk na poszczególne podzespoły komputera. To przydatne nie tylko do sprawdzenia swojego wyniku i pochwalenia się nim na forum internetowych, ale także do sprawdzenia, które z naszych podzespołów są najmocniejsze, a które najbardziej nas ograniczają. Są sytuacje, gdy karta graficzna jest znacznie mocniejsza niż zamontowany w komputerze procesor, przez co nie osiąga się pełnej wydajności zestawu. 3DMark dzięki testom stawiającym nacisk na różne podzespoły umożliwia sprawdzenie, które podzespoły powinniśmy wymienić, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w grach.