League of Legends Download

League of Legends to sieciowa gra z gatunku MOBA, w której gracze rozgrywają walki pomiędzy sobą w drużynach trzyosobowych lub pięciosobowych na specjalnie przygotowanych do tego arenach (mapach). Gra powstała na bazie modyfikacji do Warcrafta III o nazwie Defence of the Ancients (DotA). Tytuł jest silnie nastawiony na rozgrywkę drużynową, a zadaniem graczy jest pokonanie przeciwnej drużyny poprzez zniszczenie bazy wroga. W grze wymieszano elementy znane z gier RPG z rozgrywką charakterystyczną dla gier strategicznych (RTS).

Na arenach stają przeciwko sobie dwie drużyny, składające się z trzech lub pięciu osób. Ilość osób zależna jest od trybu, w którym zagramy, a tych jest kilka - różnią się nie tylko wyglądem mapy i liczbą graczy biorących udział w rozgrywce, ale także zasadami. Znajdziemy tu klasyczne tryby Summoner's Rift (5vs5) oraz Twisted Treeline (3vs3), które wymagają od graczy odpowiedniej koordynacji i podziału obowiązków, prostszy tryb ARAM (All Random All Mid), gdzie rozgrywka odbywa się na niewielkiej mapie, w której wszyscy gracze znajdują się na jednej linii, a także tryb Dominion, który wymaga przejmowania punktów na mapie i utrzymywania ich jak najdłużej, by wypunktować przeciwnika.

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy wybiera bohatera, którym pokieruje w danej rozgrywce. W League of Legends dostępnych jest ponad 100 różnych bohaterów, a każdy z nich charakteryzuje się innym zestawem umiejętności i posiada swoje własne plusy oraz minusy. Na koncie gracza mogą zostać odblokowani wszyscy bohaterowie. Gracze odblokowują postacie za zdobyte w rozgrywkach punkty - tzw. IP, czyli Influence Points. W grze rozwijamy także nasze konto przywoływacza poprzez zdobywanie doświadczenia i nowych poziomów. Z każdym poziomem będziemym mogli rozdać globalne punkty w różne drzewka rozwoju, które zwiększą naszą defensywę, atak lub zdolność wsparcia innych. Maksymalnie można zdobyć 30 poziom przywoływacza.

Najpopularniejszym trybem gry jest klasyczny "Summoner's Rift", gdzie gracze zostają podzieleni na dwie pięciosobowe drużyny i rozpoczynają zabawę w przeciwnych rogach mapy. Zadaniem drużyn jest zniszczenie bazy przeciwnika, której sercem jest tzw. Nexus. Mapa podzielona jest na trzy ścieżki - górną (top), środkową (mid) oraz dolną (bot). Przestrzeń pomiędzy ścieżkami stanowi dżungla, wewnątrz której znajdują się potwory, oferujące po zabiciu różnego rodzaju wzmocnienia i złoto. Obie drużyny rozdzielają się proporcjonalnie w taki sposób, aby zająć wszystkie ścieżki i wysłać jedną osobę na dżunglę, która będzie poruszać się po całej mapie i wspierać osoby walczące na swoich liniach. Zakończenie gry następuje, gdy jedna z drużyn zniszczy serce bazy przeciwnika, czyli budynek zwany Nexusem.