ProgDVB Download

ProgDVB to kompletne rozwiązanie do odbierania sygnału telewizyjnego na ekranie monitora. Program umożliwia przetwarzanie sygnału z anteny satelitarnej za pomocą specjalnej karty telewizyjnej. Z programu jednak mogą skorzystać osoby nie posiadające dodatkowego sprzętu, a to za sprawą dodatkowej obsługi telewizji i radia nadawanych przez internet. Daje to w sumie możliwość oglądania ok. 4000 kanałów.

Aplikacja obsługuje telewizje High Definition (HD) o wysokiej rozdzielczości dzięki wsparciu dla kodeków H.264/AVC. Jeżeli zdecydujemy się na zakup karty do obsługi telewizji satelitarnej, to na stronie producenta znajdziemy pełną listę obsługiwanych modeli. Możemy być jednak pewni, że aplikacja obsłuży urządzenia zgodne ze standardem DVB, ISDB-T i ATSC. Program wspiera również IPTV, telewizje analogową oraz umożliwia odtwarzanie z pliku.

ProgDVB charakteryzuje się prostym interfejsem podzielonym na odpowiednie zakładki, które zawierają listę programów oraz stacji wraz z podziałem na kategorie. Nie zabrakło również nakładki na obraz podczas przeskakiwania pomiędzy kanałami w trybie pełnoekranowym. Odpowiednia nakładka OSD z informacjami o aktualnym kanale w niczym nie odbiega od interfejsów znanych z popularnych sieci kablowych czy cyfrowych. Program obsługuje również EPG, czyli elektroniczny program telewizyjny.

Za pomocą ProgDVB możemy również nagrywać sygnał telewizyjny oraz radiowy do plików na dysku lub połączyć się z innym urządzeniem znajdującym się w sieci lokalnej i retransmitować obraz dalej.

Warto również wspomnieć, że program obsługuje serwis YouTube. Bezpośrednio z poziomu aplikacji możemy wyszukiwać, odtwarzać oraz również nagrywać na dysk klipy z tego popularnego serwisu.

Na uwagę zasługuje instalowana wraz z programem aplikacja o nazwie ProgTV. Jest to nakładka pełnoekranowa na cały program ProgDVB, która stworzona została z myślą o korzystaniu z programu za pomocą pilota. ProgTV charakteryzuje się ładnym, nowoczesnym interfejsem z dużymi ikonami i prostą obsługą. W niczym nie odbiega od interfejsów instalowanych na nowoczesnych telewizorach.