Wondershare Streaming Audio Recorder Download

Program Wondershare Streaming Audio Recorder to proste, skuteczne i działające szybko narzędzie przeznaczone do nagrywania muzyki, którą odtwarzamy w komputerze. Nie nagrywa on muzyki z głośników, ale bezpośrednio z komputera. Za jego pomocą możemy błyskawicznie nagrać muzyki, której słuchamy w radio internetowym, w serwisie muzycznym (Spotify, Pandora, Deezer, Apple Music) czy nawet rozmowę prowadzoną za pomocą komunikatora Skype.

Internejs programu jest prosty w obsłudze. Po jego uruchomieniu należy wcisnąć czerwony przycisk Record w lewym górnym pasku menu Wondershare Streaming Audio Recorder. Następnie uruchamiamy piosenkę czy audycję, którą chcemy nagrać. Program automatycznie zaczyna nagrywać utwór do pliku MP3 lub M4A. Jednocześnie Wondershare Streaming Audio Recorder wyłącza głośniki w komputerze, aby nic nie przeszkadzało podczas nagrywania. Za pomocą programu możemy nagrać nie tylko poszczególne piosenki ze Spotify czy Deezera, ale również całe albumy czy też playlisty.

Po zakończeniu nagrywania po prostu wyłączamy źródło dźwięku - np. radio internetowe czy program z muzyką. Wondershare Streaming Audio Recorder automatycznie zapisuje plik do formatu MP3 w naszym komputerze. Automatycznie pobiera też przez internet okładkę dla płyty i metatagi (nazwa wykonawcy, nazwa utworu itp.). Teraz możemy odsłuchać nagranej piosenki bądź przenieść ją w inne miejsce w komputerze. W tym celu klikamy na pasku opcji w połowie interfejsu programu przycisk Library. Zostaniemy przeniesieni do biblioteki utworów zgranych z internetu.

Jeżeli natomiast chcemy zobaczyć, gdzie w komputerze znajduje się nagrana przez nas piosenka, klikamy ją w bibliotece Wondershare Streaming Audio Recorder prawym przyciskiem i z listy opcji wybieramy "Open in folder". Po przeniesieniu do menadżera plików Windows kopiujemy ją i przenosimy. Np. do iTunes czy innego programu muzycznego, z którego korzystamy.

Wondershare Streaming Audio Recorder posiada również dodatkowe opcje takie jak ustawienie formatu nagrywanej muzyki. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu programu ikonę trybiku, by zostać przeniesionym do ustawień. Tutaj w zakładce Format możemy ustawić bitrate, próbkowanie, a także format docelowy tworzonego pliku (MP3 lub M4A). Zmiany zostaną wprowadzone dla następnego nagrywanego pliku.

Wondershare Streaming Audio Recorder jest dostępny w wersji darmowej (trial) i płatnej. Darmowa pozwala na nagranie maksymalnie 10 utworów na dysk naszego komputera. Później należy zapłacić za pełne wydanie programu.