Konwertery i edytory PDF

Programy do konwersji i edycji plików PDF pozwalają na tworzenie dokumentów PDF od podstaw lub konwertowanie na bazie istniejących plików źródłowych jak DOC (Word), JPG (pliki graficzne). Programy do pisania w PDF mają funkcje nie tylko tworzenia dokumentów PDF, ale także konwertowania i dzielenia plików.

Format PDF czyli Portable Document Format, to format dokumentów tekstowych mający na celu dostarczenie użytkownikowi tak samo wyglądającego dokumentu niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ekranu. Powoduje to, że dokumenty PDF są trudne do przekształcania i ograniczone w edycji. Aby podzielić PDF, połączyć PDF czy skopiować będziemy potrzebować specjalnie przygotowanych do tego programów. O ile tworzenie dokumentów PDF jest możliwe z poziomu większości edytorów tekstu, o tyle np. dzielenie plików PDF czy łączenie PDF będzie już wymagało osobnego narzędzia. Dlatego warto też zapoznać się z listą darmowych programów do konwersji i edycji PDF. Spora część z nich dostępna jest po polsku.

Doro PDF Writer

Dodaje opcję do programów, która pozwala na drukowanie dowolnych dokumentów tekstowych do PDF.

(8)

Image to PDF Converter Free

Zamienia BMP i inne formaty graficzne na PDF. Obsługuje większość typów plików obrazków.

(6)

Free PDF to JPG

Konwerter plików PDF do formatu JPG, PNG, BMP i TIFF. Umożliwia zmianę rozdzielczości pliku oraz uruchomienie wyświetlania błędów.

(0)

Free JPG to PDF

Program do konwersji zdjęć i grafik w formacie JPG do postaci dokumentu w formacie PDF.

(0)

K2pdfopt

Darmowy program do optymalizacji i konwersji plików PDF, który pozwala przystosować dokument do wyświetlania na smartfonie.

(17)