Konwertery i edytory PDF

Programy do konwersji i edycji plików PDF pozwalają na tworzenie dokumentów PDF od podstaw lub konwertowanie na bazie istniejących plików źródłowych jak DOC (Word), JPG (pliki graficzne). Programy do pisania w PDF mają funkcje nie tylko tworzenia dokumentów PDF, ale także konwertowania i dzielenia plików.

Format PDF czyli Portable Document Format, to format dokumentów tekstowych mający na celu dostarczenie użytkownikowi tak samo wyglądającego dokumentu niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ekranu. Powoduje to, że dokumenty PDF są trudne do przekształcania i ograniczone w edycji. Aby podzielić PDF, połączyć PDF czy skopiować będziemy potrzebować specjalnie przygotowanych do tego programów. O ile tworzenie dokumentów PDF jest możliwe z poziomu większości edytorów tekstu, o tyle np. dzielenie plików PDF czy łączenie PDF będzie już wymagało osobnego narzędzia. Dlatego warto też zapoznać się z listą darmowych programów do konwersji i edycji PDF. Spora część z nich dostępna jest po polsku.

pdfFactory

Umożliwia "wydruk" plików PDF z dowolnego programu obsługującego drukowanie. Poza samym tekstem, program tworzy w tekście odnośniki do st...

(19)

pdfFactory Pro

Przeznaczony do przekształcania dokumentów do PDF z poziomu każdego programu.

(14)

PDFCreator

Umożliwia konwertowanie dokumentów z każdego programu obsługującego drukarkę do formatu PDF. Instaluje w systemie wirtualną drukarkę, któ...

(97)

PDF to TIF CONVERTER

Prosty sposób na konwersję dokumentów PDF do formatu graficznego TIF.

(1)

PDF-to-Word

Konwertuj z formatu PDF do DOC oraz RTF. Pozwala na dalszą edycje dokumentu.

(177)

Word to PDF Converter

Konwertuje pliki DOC i RTF do formatu PDF. Czyli - z Worda do PDF.

(51)

JPEG to PDF

Konwertuje pliki graficzne najpopularniejszych formatów do PDF. Dopasowuje m.in rozmiar strony i definiuje marginesy.

(34)

PDFlite

Program służący do przeglądania plików PDF. Posiada szereg wygodnych funkcji oraz umożliwia szybkie przesyłanie pliku znajomym.

(0)

Office Convert PDF to JPG JPEG TIFF Free

Łatwy sposób służący do konwersji plików PDF do wielu formatów graficznych.

(0)

PDFMasher

Darmowy program do zaawansowanej konwersji PDF do HTML, ePUB oraz MOBI.

(0)