Konwertery i edytory PDF

Programy do konwersji i edycji plików PDF pozwalają na tworzenie dokumentów PDF od podstaw lub konwertowanie na bazie istniejących plików źródłowych jak DOC (Word), JPG (pliki graficzne). Programy do pisania w PDF mają funkcje nie tylko tworzenia dokumentów PDF, ale także konwertowania i dzielenia plików.

Format PDF czyli Portable Document Format, to format dokumentów tekstowych mający na celu dostarczenie użytkownikowi tak samo wyglądającego dokumentu niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ekranu. Powoduje to, że dokumenty PDF są trudne do przekształcania i ograniczone w edycji. Aby podzielić PDF, połączyć PDF czy skopiować będziemy potrzebować specjalnie przygotowanych do tego programów. O ile tworzenie dokumentów PDF jest możliwe z poziomu większości edytorów tekstu, o tyle np. dzielenie plików PDF czy łączenie PDF będzie już wymagało osobnego narzędzia. Dlatego warto też zapoznać się z listą darmowych programów do konwersji i edycji PDF. Spora część z nich dostępna jest po polsku.

eXPert PDF Reader

Alternatywny program do wyświetlania i przeglądania plików PDF.

(5)

PDF to DWG

Szybko i bezboleśnie przekształca pliki PDF do formatu DFX oraz DWG.

(20)

Scan to PDF

Szybko i skutecznie skanuj dokumenty bezpośrednio do plików PDF.

(18)

PrimoPDF

Funkcjonalny konwerter plików do formatu PDF. Cechuje się prostym interfejsem, szybkością działania i dokładnością konwersji.

(17)

PDF Combine

Do łączenia kilku plików PDF w jedną całość.

(4)

PDF2PageTurn

Konwerter dokumentów PDF do formatu HTML. Umożliwia wrzucenie gotowych dokumentów na strony internetowe czy oznaczanie ich tagami.

(6)

PDF Split and Merge

W intuicyjny sposób pozwala na szybkie dzielenie oraz łączenie dokumentów PDF.

(8)