Konwertery i edytory PDF

Programy do konwersji i edycji plików PDF pozwalają na tworzenie dokumentów PDF od podstaw lub konwertowanie na bazie istniejących plików źródłowych jak DOC (Word), JPG (pliki graficzne). Programy do pisania w PDF mają funkcje nie tylko tworzenia dokumentów PDF, ale także konwertowania i dzielenia plików.

Format PDF czyli Portable Document Format, to format dokumentów tekstowych mający na celu dostarczenie użytkownikowi tak samo wyglądającego dokumentu niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ekranu. Powoduje to, że dokumenty PDF są trudne do przekształcania i ograniczone w edycji. Aby podzielić PDF, połączyć PDF czy skopiować będziemy potrzebować specjalnie przygotowanych do tego programów. O ile tworzenie dokumentów PDF jest możliwe z poziomu większości edytorów tekstu, o tyle np. dzielenie plików PDF czy łączenie PDF będzie już wymagało osobnego narzędzia. Dlatego warto też zapoznać się z listą darmowych programów do konwersji i edycji PDF. Spora część z nich dostępna jest po polsku.

Foxit Advanced PDF Editor

Prosty w obsłudze program, który pozwala na tworzenie i edycję plików PDF.

(20)

Infix PDF Editor

Edytuj i zapisuj dokumenty PDF za pomocą działającego jak edytor tekstu narzędzia do konwersji PDF.

(7)

PDF to Word Converter

Konwertuje pliki PDF do formatu Microsoft Word (DOC, DOCX) oraz RTF.

(105)

ABBYY PDF Transformer

Umożliwia konwersję dokumentów PDF do formatów DOC, XLS, TXT, HTML, ODT i EPUB.

(5)

PDFill Free PDF Tools

Darmowy zestaw narzędzi do wykonywania różnych operacji na plikach PDF, takich jak łączenie i dzielenie plików bądź usuwanie lub zmienian...

(8)

ePub to PDF Converter

Konwertuje dokumenty w formacie ePub do PDF. Obsługuje sporą liczbę przenośnych czytników książek elektronicznych.

(6)

Cbx Converter

Prosty konwerter do zmniejszania rozmiaru komiksów w formatach CBR, CBZ oraz CBX.

(0)