Konwertery i edytory PDF

Programy do konwersji i edycji plików PDF pozwalają na tworzenie dokumentów PDF od podstaw lub konwertowanie na bazie istniejących plików źródłowych jak DOC (Word), JPG (pliki graficzne). Programy do pisania w PDF mają funkcje nie tylko tworzenia dokumentów PDF, ale także konwertowania i dzielenia plików.

Format PDF czyli Portable Document Format, to format dokumentów tekstowych mający na celu dostarczenie użytkownikowi tak samo wyglądającego dokumentu niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ekranu. Powoduje to, że dokumenty PDF są trudne do przekształcania i ograniczone w edycji. Aby podzielić PDF, połączyć PDF czy skopiować będziemy potrzebować specjalnie przygotowanych do tego programów. O ile tworzenie dokumentów PDF jest możliwe z poziomu większości edytorów tekstu, o tyle np. dzielenie plików PDF czy łączenie PDF będzie już wymagało osobnego narzędzia. Dlatego warto też zapoznać się z listą darmowych programów do konwersji i edycji PDF. Spora część z nich dostępna jest po polsku.

Foxit Advanced PDF Editor

Prosty w obsłudze program, który pozwala na tworzenie i edycję plików PDF.

(20)

Doro PDF Writer

Dodaje opcję do programów, która pozwala na drukowanie dowolnych dokumentów tekstowych do PDF.

(8)

A-PDF DJVU to PDF

Umożliwia w prosty sposób konwersję plików DJVU do formatu PDF.

(10)

PDF Reader for Windows 8

Służy do odczytywania i konwertowania plików PDF. Konwertuje pliki PDF do formatu TXT, JPG, GIF, EPS oraz wielu innych.

(6)

Free PDF Creator

Jest przeznaczony do konwersji i tworzenia dokumentów w formacie PDF.

(0)

PDF Eraser

Służy do wymazywania fragmentów tekstu z dokumentów PDF. Umożliwia również wycinanie stron, wymazywanie obrazków, dodawanie własnego teks...

(15)