Razer Cortex Download

Razem Cortex (dawniej Razer Game Booster), to program skierowany do wszystkich zaawansowanych graczy. Jego zadaniem jest optymalizowanie systemu operacyjnego, modyfikowanie jego ustawień i zwiększanie wydajności w celu zapewnienia jak najszybszego działania gier wideo.

Teoretycznie Game Booster przyda się przede wszystkim osobom, które regularnie grają w nowe gry i zależy im na osiągnięciu jak najlepszych efektów wizualnych. Program zyska jednak także uznanie mniej hardcore'owych graczy, np. posiadających starsze komputery i próbujących poprawić ich wydajność.

Dla początkujących użytkowników przygotowano automatyczny tryb optymalizacji. Wystarczy jedno kliknięcie, a Game Booster dopasuje wszystkie ustawienia Windowsa do potrzeb gier. Do tego dochodzi tryb manualny, gdzie każdy element można zmodyfikować samodzielnie.

Warto pamiętać o tym, że Game Booster nie zmienia ustawień Windowsa na stałe. Modyfikuje je jedynie wtedy, gdy jest aktywny. Po wyjściu z gry i wyłączeniu trybu Game Boostera wszystko wraca do pierwotnego stanu.

Program pozwala także na rejestrowanie przebiegu gry (tworzenie screencastów) i udostępnianie znajomym utworzonych w ten sposób klipów. Automatycznie wyszukuje nieaktualne sterowniki i proponuje nowe wersje. Potrafi defragmentować foldery z grami, co przyśpiesza ich funkcjonowanie.