Remote Play PS4 Download

Remote Play PS4 (Gra Zdalna PS4) to darmowa aplikacja od firmy SONY, która umożliwia zdalne uruchamianie gier z PS4 na komputerze lub laptopie. Nie jest to emulator konsoli PS4 - aplikacja pozwala na strumieniowanie obrazu i dźwięku z konsoli PS4 bezpośrednio do PC, a także obsługuje pad Dualshock 4, który po podłączeniu kablem USB umożliwia zdalne granie w gry z PS4 na komputerze. Gra w rzeczywistości uruchomiona jest jednak na konsoli.

Zasada działania tej funkcji jest bardzo prosta - konsola zajmuje się uruchomieniem gry i wczytywaniem wszystkich danych, natomiast obraz, dźwięk i sterowanie dostępne jest z poziomu naszego komputera. Wszystko odbywa się bezprzewodowo - konsola musi być podłączona do sieci Wi-Fi lub do sieci lokalnej za pomocą kabla sieciowego.

Program jest niesamowicie przydatny dla osób, które nie zawsze mają dostęp do telewizora, do którego podłączona jest konsola. Jeśli rodzina ogląda jakiś film bądź serial, a my bardzo chcemy pograć, to możemy w ten sposób odpalić wszystkie gry z naszej biblioteki PS4 na ekranie monitora lub laptopa za pomocą sieci lokalnej. Konfiguracja tej funkcji jest bardzo prosta - wystarczy uruchomić funkcję zdalnej gry w ustawieniach PS4 i upewnić się, że urządzenia znajdują się w tej samej sieci WiFi lub lokalnej. Przy pierwszym uruchomieniu programu "Gra Zdalna PS4" na komputerze, należy podłączyć kontroler Dualshock 4 do komputera kablem USB, a następnie zalogować się na konto Playstation, które jest skonfigurowane w konsoli. Program automatycznie znajdzie nasza konsolę i rozpocznie odbieranie obrazu oraz dźwięku przez komputer. W oknie na Pulpicie wyświetli się cały obraz z konsoli wraz z dźwiękiem - możemy teraz uruchomić grę i wygodnie grać na komputerze we wszystkie gry z PS4.

Uwaga! Do komfortowego działania funkcji gry zdalnej wymagane jest dobra przepustowość sieci Wi-Fi w naszym mieszkaniu. Możliwe jest podłączenie konsoli PS4 do routera za pomocą kabla sieciowego, co znacznie zwiększa jakość połączenia i zapobiega wszelkim opóźnieniom.