Plants vs Zombies Download

Plants vs Zombies to wciągająca gra zręcznościowo – strategiczna, stworzona przez firmę PopCap, mająca na swoim koncie takie przeboje jak Bejeweled czy Zuma. Naszym zadaniem jest ochrona bazy przy użyciu rozmaitych typów roślin, które muszę stawić czoła hordom nadciągających zombie. Łącznie do dyspozycji oddano 49 rodzajów przeciwników, charakteryzujących się unikalnymi zdolnościami. Misje zostały podzielone na kilka fal pojawiających się przeciwników, przez co rozgrywka stopniowo nabiera tempa i zmusza do wysiłku umysłowego.

Zasady gry Plants vs Zombies nie należą do skomplikowanych, przez co każdy szybko wciągnie się w zabawę. W trakcie rozgrywki musimy zdobywać promyki słoneczne, które następnie wykorzystujemy na budowę różnych odmian roślin. Jedne posiadają zdolności ofensywne (kwiatki strzelające nasionami lub wybuchające pomidory, przydatne na duże skupiska przeciwników), inne zaś defensywne (słoneczniki tworzące dodatkowe słońca lub rośliny blokujące przejście). Musimy przy tym uważać na rodzaje zombiaków (każdy jest na coś odporny, ale i podatny na konkretne obrażenia). Misja zostaje wykonana, gdy pokonamy wszystkie fale zombie, natomiast gra kończy się, gdy przeciwnicy dojdą do naszej bazy eliminując nasze rośliny.

Plants vs Zombies cechuje się prostymi zasadami, które uzależniają od pierwszych minut. Rozgrywka jest szybka, zmusza do myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji. Ponadto cieszy ładną, ręcznie rysowaną grafiką oraz przyjemną dla ucha muzyką. Omawiana tu wersja pozwala na rozgrywkę do 30 minut, stając się miłą odskocznią od codziennych obowiązków.