Uplay Download

Uplay to oficjalne narzędzie firmy Ubistoft do zarządzania grami komputerowymi. Czyli odpowiednik Steama lub EA Origin. Platforma pozwala na kupowanie gier, rejestrowanie ich, a także pobieranie - zarówno darmowych gier na komputer, jak i aktualizacji i dodatków. Co więcej, warto wspomnieć o dostępie do wersji beta gier. Wszystko za pomocą prostego, dostępnego po polsku menadżera.

Dodatkowe funkcje oferowane przez Uplay to oczywiście możliwość zapisywania swoich wyników i kontaktowanie się z innymi graczami. Zarówno za pomocą czatu jak i przygotowanych do tego paneli dyskusyjnych. Uplay to również możliwość zapisywania online na naszym koncie naszych gier, które kupiliśmy na fizycznych nośnikach w zwykłym sklepie. W takim wypadku wystarczy wpisać klucz aktywacyjny kupionego produktu. Oczywiście, aby skorzystać z tych funkcji musimy mieć dostęp do konta - a więc, stworzyć je za pomocą adresu e-mail i hasła. 

Użytkownicy konta Uplay od firmy Ubisoft mogą również skorzystać z dodatkowych rozwiązań, takich jak chociażby promocje na gry i obniżki cen, czy darmowe gry dostępne w ramach promocji w sklepie. W sekcji darmowych gier możemy skorzystać zarówno z zupełnie darmowych tytułów (np. Might & Magic Heros Online, The Settlers Online), jak i wersji demo gier czy czasowo udostępnianych tytułów za darmo. Co ciekawe, Uplay dostępny jest również w trybie offline - bez połączenia z internetem. Nie skorzystamy wówczas ze wszystkich funkcji, ale możemy np. zapisywać nasze wyniki z gier, które później zostaną wysłane na serwer.

Niewątpliwą zaletą programu do zarządzania grami Ubisoft jest jego lekkość, polski język i prosty interfejs.