Minecraft Version Changer Download

Minecraft Version Changer to prosty w obsłudze program do zmiany wersji Minecrafta. Jeśli komuś nie podoba się najnowsza wersja, lub chce zobaczyć, jak wyglądała ta ciekawa gra jakiś czas temu, program Minecraft Version Changer jest idealnym wyborem. W programie dostępnych jest ponad 180 wersji Minecrafta (klienta gry), a także ponad 150 wersji serwera.

Minecraft Version Changer działa wyłącznie z systemem operacyjnym Windows i pozwala użytkownikowi sprawdzić jak wyglądały wszystkie oficjalnie zaprezentowane i opublikowane wersje Minecrafta. Za pomocą aplikacji uruchomimy nawet wersje Alpha i Beta, zaś program sam zlokalizuje i automatycznie przerobi wersję Minecrafta zainstalowaną na dysku twardym.

Jak zmienić wersję Minecraft?

Program jest bardzo prosty w obsłudze i ogranicza się do kilku kroków. Po uruchomieniu narzędzia, Minecraft Version Changer automatycznie wykryje zainstalowaną grę. Na początku należy wybrać docelową wersję Minecrafta, kliknąć na nią oraz nacisnąć przycisk Zmień (Change).

Po kilku chwilach program Minecraft Version Changer wyświetli komunikat o sfinalizowaniu operacji. W każdej chwili możemy zmienić wersję lub powrócić do najnowszej, oferowanej przez deweloperów. Zaleca się utworzenie kopii zapasowej pliku Minecraft.jar przed zmianą wersji.

Co ciekawe, podobny mechanizm został także zintegrowany w domyślnym launcherze (programie uruchamiającym) oryginalnego Minecrafta. Ściągając najnowszą wersję gry Minecraft możemy również zmieniać wersję - wystarczy w opcjach profilu wybrać odpowiednią numerację, a launcher samodzielnie pobierze wszystkie pliki.