TvGameLauncher Download

TvGameLauncher to niewielki, darmowy program, który ułatwia uruchamianie gier na telewizorze w przypadku, gdy do komputera podłączony jest więcej niż jeden ekran (monitor / telewizor). Tradycyjnie, Windows uruchamia pełnoekranowe aplikacje (czyli gry) tylko i wyłącznie na ekranie, który ustawiony jest jako główny (monitor). Jeżeli chcemy uruchomić grę na telewizorze podłączonym jako drugi ekran, to należy go najpierw ustawić jako główny ekran w opcjach rozdzielczości ekranu. To samo należy zrobić w opcjach dźwięku, ustawiając telewizor jako domyślne urządzenie do odtwarzania w systemie. To jednak bardzo czasochłonne i meczące, zwłaszcza, gdy często przełączamy się między telewizorem oraz monitorem.

Program TvGameLauncher automatyzuje cały ten proces i pozwala uruchamiać wybrane gry automatycznie na telewizorze, ustawiając go jako domyślny ekran i domyślne urządzenie audio na czas rozgrywki. Dzięki temu możemy cieszyć się grą na dużym ekranie wraz z dźwiękiem z telewizora, natomiast po wyłączeniu gry wszystko wróci do normy - monitor stanie się ponownie głównym ekranem przystosowanym do pracy, a dźwięk zostanie przełączony na kartę muzyczną w komputerze.

Aplikacja jest prosta w użyciu - po jej uruchomieniu znajdziemy sekcję poświęconą obrazowi oraz dźwiękowi. W pierwszej użytkownik wybiera swój telewizor (czasem wyświetlany po prostu jako Generic PnP Monitor) oraz monitor, pomiędzy którymi obraz ma się przełączać, natomiast w drugiej sekcji wskazujemy urządzenie dźwiękowe HDMI (telewizor) oraz kartę muzyczną w komputerze. Na samym dole okna użytkownik znajdzie dwa kratkowane pola, do których należy przeciągnąć skrót gry. Przeciągnięcie skrótu do lewego pola spowoduje jednorazowe uruchomienie gry zgodnie z wybranymi opcjami, natomiast pole po prawej stronie umożliwia utworzenie stałego skrótu na Pulpicie z wybranymi ustawieniami, dzięki czemu grę będzie można w przyszłości uruchamiać na telewizorze bez potrzeby uruchamiania programu i ustawiania wszystkiego od nowa.