Belvedere Download

Belvedere to narzędzie, które ułatwia utrzymanie porządku na dysku poprzez automatyczne wykonywanie ustawionych przez użytkownika operacji na określonych plikach. Program monitoruje wybrane katalogi na dysku i stosuje na nich odpowiednie działania. Belvedere działa na zasadzie przyczynowo-skutkowej, czyli aby wykonać odpowiednie działania muszą zostać najpierw spełnione poszczególne warunki (np. muszą pojawić się w monitorowanym katalogu pliki o określonym rozmiarze lub rozszerzeniu).

Korzystanie z programu jest bardzo proste - wystarczy wskazać foldery, które mają być monitorowane, a następnie do każdego z nich ustawić jedną lub więcej reguł. Podczas tworzenia reguły możemy ustawić wiele warunków, na podstawie których zostaną wykonane poszczególne operacje. Dzięki specjalnemu kreatorowi tworzenia zasad, użytkownik może wyodrębniać pliki np. o określonej nazwie, o odpowiednim rozszerzeniu (np. tylko pliki JPG, PNG, GIF, BMP), o określonej wielkości (np. większe niż 5MB) czy też utworzone w konkretnym czasie.

Dla każdego warunku można ustawić operację, która ma zostać wykonana. Przykładowo, jeśli program wyodrębni tylko pliki JPG, PNG, GIF i BMP, to użytkownik może rozkazać aplikacji, aby takie pliki automatycznie przenosiła do innego folderu, kopiowała, zmieniała im nazwę, usuwała je czy kompresowała. Z powodzeniem możemy ustawić zasady, dzięki którym Belvedere będzie automatycznie oszczyszczać nasz pulpit ze zbędnych plików i przenosić je do odpowiednich folderów.