ShowKeyPlus Download

ShowKeyPlus to bezpłatny program, który pozwala w szybki sposób odzyskać klucz produktu z systemów Windows. Narzędzie umożliwia nie tylko wyświetlenie klucza produktu należącego do aktualnie działającego systemu, ale pozwala także wyciągnąć klucz produktu z folderów Windows lub Windows.old nalężących do systemów zainstalowanych na innych dyskach bądź do kopii zapasowych.

Jak znaleźć klucz produktu Windows

ShowKeyPlus szybko znajduje i wyświetla klucz produktu systemu Windows. Po uruchomieniu programu klucz zostanie wyświetlony w polu "Installed Key", skąd użytkownik może go skopiować i zapisać w bezpiecznym miejscu na przyszłość. Oprócz tego program wyświetla edycję systemu Windows (np. Home lub Pro), a także pokazuje identyfikator produktu.

Jeśli chcemy odzyskać klucz z systemu z innej instalacji systemu Windows (np. z innego dysku lub z kopii zapasowej w folderze Windows.old), to wystarczy w tym celu skorzystać z opcji "Retrieve key from backup".

Odzyskiwanie klucza produktu z innej instalacji Windowsa

Program poprosi użytkownika o wskazanie ścieżki do folderu "Windows/System32/Config", należącej do kopii zapasowej lub systemu zainstalowanego na drugim dysku. Należy w tej ścieżce wskazać plik "SOFTWARE", który zawiera informacje o licencji danej instalacji systemu.

Ostatnią funkcją programu jest sprawdzenie, do jakiej edycji systemu należy dany klucz produktu. Jeśli mamy zapisany swój klucz produktu, ale np. nie wiemy, czy jest to klucz do wersji Professional czy Home, to można to łatwo sprawdzić. Wystarczy kliknąć w przycisk "Check product key", a następnie wpisać swój klucz produktu.