Helicon Photo Safe Download

Helicon Photo Safe to potężny i w pełni darmowy program do zarządzania swoją kolekcją zdjęć, za pomocą którego możemy organizować swoje fotografie, jak również szybko i wygodnie przeglądać pliki graficzne w systemie. Możemy także zdjęcia umieszczać w zaszyfrowanych sejfach, dzięki czemu niepowołane osoby korzystające z komputera (lub po prostu rodzina) nie będą miały dostępu do naszych prywatnych fotografii.

Interfejs programu jest elegancki, posiada ciemną stylistykę i podzielony został na dwie kolumny, dzięki czemu możemy z niego korzystać podobnie, jak z menedżera plików typu Total Commander. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe przenoszenie zdjęć pomiędzy róznymi folderami i lokacjami. Warto także wspomnieć, że Helicon Photo Safe wyświetla miniatury dla wielu rodzajów zdjęć - począwszy od JPG, PNG, TIFF, przez PSD, DNG, aż po formaty RAW poszczególnych producentów sprzetu (Nikon itp.).

Dwukrotnie kliknięcie w któryś z plików powoduje jego otwarcie - standardowa procedura, ale w tym przypadku nie mamy do czynienia ze statycznym trybem pełnoekranowym, który po prostu wyświetla zdjęcie w większym rozmiarze. Podgląd zdjęcia jest bardziej dynamiczny, a to za sprawą prostego i szybkiego przybliżania dzięki rolce myszy w miejscu, w którym aktualnie znajduje się kursor. Mamy także dostęp do dodatkowych opcji, takich jak edytowanie, ocenianie czy usuwanie zdjęcia.

Tryb szybkiej edycji pozwala bezpośrednio w programie wprowadzić kilka najczęstszych poprawek do naszych zdjęć. Z powodzeniem możemy przyciąć zdjęcie, obrócić je, podrasować kolory czy zwiększyć ostrość. Gotowe zdjęcia możemy od razu wysłać na Facebooka, Flickr czy PIcase.