miniOffice Download

miniOffice to pakiet biurowy, wzorowany nieco na flagowym produkcie z tej kategorii - Microsoft Office. Zestaw firmy Ferro Software składa się z dwóch aplikacji - edytora tekstu “Edyta” oraz arkusza kalkulacyjnego “Arkadiusz”. Zaletą pakietu jest niski pobór zasobów systemowych, dzięki czemu można go z powodzeniem uruchomić i wykorzystać na starszych komputerach biurowych. Bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi plikami tworzonymi przez programy Microsoft Word czy Microsoft Excel.

EDYTA - Edytor tekstu

Odpowiednik programu Microsoft Word. Obsługuje pliki zapisane w formatach RTF, DOC, WRI, ODT, SXW, WPD, PDF (tylko tekst), TXT oraz HTML. Pozwala na tworzenie dokumentów tekstowych, formatowanie tekstu oraz wstawianie obrazów graficznych w popularnych formatach. Jak na prawdziwego edytora tekstu przystało, Edyta jest wyposażona w słownik języka polskiego oraz funkcję sprawdzania tekstu na bieżąco, czyli tzw. autokorektę. W programie bez problemu wstawimy tabele oraz obsłużymy szablony i style CSS. Nie zabraknie również takich funkcji, jak wypunktowanie i numerowanie oraz obramowanie i cieniowanie tekstu. Na uwagę zasługuje wyszukiwarka, dzięki której możemy wyszukiwać na dysku dokumenty zawierające w treści podane przez nas słowo kluczowe - niezwykle przydatna opcja w sytuacji, gdy zapomnimy nazwy pliku.

ARKADIUSZ - Arkusz kalkulacyjny

Odpowiednik programu Microsoft Excel. Bez problemu obsłuży arkusze kalkulacyjne zapisane w formatach XLS, ODS, SXC oraz TXT. Arkadiusz posiada ponad 130 wbudowanych funkcji umożliwiających dokonywanie obliczeń oraz wykonywanie skomplikowanych funkcji matematycznych. Program wyposażony jest w obsługę wykresów (wraz z wbudowanym kreatorem) oraz rysowania linii, prostokątów, elips oraz wielokształtów. Przydatne okażą się również funkcje automatyczne, dzięki którym możemy szybko ustawić autosumowanie bądź autonumerowanie.

miniOffice sprawdzi się bez problemu w domowych zastosowaniach, a firmy wyposażone w starszy sprzęt będą również zadowolone dzięki komfortowej pracy programu.