Microsoft Office 2013 Download

Światowa premiera programów dostępnych w ramach Office 2013 miała miejsce na początku roku 2013. Wersja testowa pakietu pod nazwą Office Professional Plus 2013 Preview dostępna była jeszcze pod koniec 2012. Office 2013 to jeden z najlepszych pakietów biurowych, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak również dla firm. W zestawie znajduje się szereg przydatnych programów biurowych, pozwalających na tworzenie i edytowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, rozmaitych prezentacji, a także zarządzanie pocztą e-mail.

Zaletą najnowszej edycji jest znacznie poprawionyi intuicyjny w interfejs stworzony dla odbiorców programu. Kolejne poprawki ze strony Microsoftu objęły również funkcje dotyczące zarządzania, formatowania tekstu, jak również edycję. W ramach pakietu pojawiły się też nowe rozwiązania edycji grafiki. Dla osób ceniących sobie każdą minutę pracy, stworzono specjalne narzędzia do zarządzania harmonogramem, dzięki czemu obsługa pakietu jest nie tylko bardziej przyjemna, co przede wszystkim błyskawiczna nawet dla początkujących użytkowników.

Microsoft Word

Zaawansowany program do tworzenia i edycji tekstu. Jeden z najlepszych edytorów tekstowych dostępnych na rynku. Przydatny zarówno w domu, jak i pracy czy do szkoły. Dzięki rozbudowanym funkcjom Microsoft Word pozwala na tworzenie zwykłych dokumentów tekstowych do wydruku, prac magisterskich czy rozbudowanych dokumentów i książek. Posiada całe multum wbudowanych funkcji od tworzenia spisu treści, przez dodawanie zaawansowanych grafik, wykresów i kształtów, aż po przydatne motywy i schematy. W wersji 2013 wprowadzono szereg ułatwień i przydatnych funkcji łatwo dostępnych dla polskiego użytkownika.

Microsoft Excel

Trudno znaleźć na rynku bardziej zaawansowane narzędzie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Excel posiada tak wiele funkcji i narzędzi pozwalających na tworzenie obliczeń, że wiele osób specjalizuje się tylko w obsłudze tego programu. Jednak program do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych przyda się nam również w szkole czy do obliczania domowego budżetu. Gotowe dokumenty i obliczenia można łatwo eksportować - nie tylko do PDF, ale również np. osadzać w dokumentach tekstowych.

Microsoft PowerPoint

Wersja 2013 pakietu Office wprowadziła szereg dopracowanych motywów i schematów. Sporo z tych nowości znalazło się w narzędziu do tworzenia prezentacji multimedialnych, jakim jest PowerPoint. Bogata biblioteka motywów pozwala na dobranie i spersonalizowanie wyglądu prezentacji. Pojawiło się też wiele animacji i przejść między slajdami. Ciekawym pomysłem Microsoftu było wprowadzenie do Office 2013 narzędzia kształtów SmartArt, które świetnie sprawdza się w PowerPoincie - zwłaszcza w dodawaniu przycisków, ramek czy bardziej zaawansowanych kształtów. Można też łatwo osadzać elementy dokumentów z innych programów pakietu Office - np. wykresy i rysunki z Excela.

Microsoft OneNote

Nowe narzędzie, które pojawiło się w pakiecie Office to rozbudowany program do gromadzenia, tworzenia i edycji notatek. OneNote pozwala na szybkie tworzenie krótkich notek, wycinków z internetu, rysunków, zdjęć, grafik itp. Wszystkie dane są uporządkowane według folderów i podziału zastosowanego przez użytkownika. Szybko i przejrzyście. OneNote to świetna konkurencja dla Evernote czy innych notatników tego rodzaju. Na uwagę zasługuje zwłaszcza głęboka integracja z urządzeniami mobilnymi, co pozwala na szybkie przesyłanie notatek i wycinków ze smartfonów lub tabletów.

Microsoft Outlook

Outlook przez długi czas był synonimem klienta poczty e-mail. Dzisiaj, kiedy pojawiło się sporo świetnych narzędzi do zarządzania pocztą, zwłaszcza klientów webowych, program Microsoftu wyróżnia się przede wszystkim integracją z pakietem Office. Dzięki głębokiej współpracy możemy nie tylko łatwo przesyłać dokumenty, arkusze czy prezentacje, ale importować otrzymane załączniki i płynnie przechodzić od poczty do edycji dokumentów. Przydatne są również funkcje takie jak kalendarz, kontakty czy integracja z sieciami społecznościowymi.

Microsoft Access

Zaawansowane narzędzie, z którego skorzystają użytkownicy na co dzień pracujący z bazami danych. Microsoft Access pozwala na tworzenie i edycję baz danych, import dokumentów z pozostałych programów pakietu Office czy chociażby korzystanie z konkrentych szablonów. Wspierane są również niektóre języki programowania jak VBO. 

Microsoft Publisher

Jeżeli zależy nam na wyspecjalizowanym narzędziu przeznaczonym do przygotowywania dokumentów do druku, warto skorzystać z Microsoft Publishera. To narzędzie, które niewiele różni się od edytora tekstu Word - poza tym, że przeznaczone jest przede wszystkim do przygotowywania dokumentów do druku. To właśnie dlatego wprowadzono ułatwienia w procesie tworzenia wizytówek, folderów reklamowych, banerów, broszur czy ulotek. Dzięki prostym narzędziom łatwo można zaplanować rozmieszczenie elementów na wydruku i ustawić szczegóły masowego druku.

W skład pakietu Office 2013 w wydaniu testowym znajdziemy takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote. W celu aktywacji testowego pakietu od Microsoftu trzeba zarejestrować się pod adresem http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/jj192782.aspx?wt.mc_id=TEC_136_1_33, po czym wykorzystać otrzymany drogą elektroniczną klucz produktu.