Dokumenty Google Download

Dokumenty Google to zintegrowany z Dyskiem Google pakiet biurowy online. Pozwala on na tworzenie prezentacji, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prostych rysunków wektorowych bezpośrednio w oknie przeglądarki, bez instalowania aplikacji na dysku twardym komputera.

Dokumenty oferują oczywiście mniej funkcji niż desktopowa wersja Office'a. Z drugiej strony mają wszystko, czego potrzebuje początkujący i średnio zaawansowany użytkownik indywidualny. Pakiet sprawdza się także w wielu firmach z sektora MSP.

Wszystko przez jego zalety: możliwość udostępniania plików innym osobom, jednoczesnej współpracy z tymi użytkownikami nad dokumentami, a także dostępu do plików z każdego komputera, smartfona czy tabletu podłączonego do sieci.

Aby skorzystać z Dokumentów należy odwiedzić Dysk Google i wybrać polecenie Utwórz. Znajdziemy tu wszystkie obsługiwane typy plików. Po wybraniu odpowiedniego załaduje się nowa karta z edytorem. Wygląd jest klasyczny - u góry menu, poniżej pasek narzędziowy, jeszcze niżej główny ekran edycji.

Udostępnianie jest możliwe za pomocą przycisku w prawym górnym rogu interfejsu edytora. Możemy tu ustalić, kto ma widzieć nasz dokument, czy będzie mógł go modyfikować itp. Da się także daną rzecz udostępnić publicznie, co przydaje się wtedy, gdy chcemy np. opublikować jakąś ankietę na Facebooku.

Standardowo użytkownik ma 15 GB miejsca na swoje pliki w Dokumentach, Dysku, Gmailu oraz usłudze Google+ Photos. Obszar ten można zwiększyć za niewielką opłatą. Dostępne są ponadto wyszukiwarka oraz klient desktopowy Dysku, który ułatwia zarządzanie w trybie offline.