Open365 Download

Open365 to klient umożliwiający synchronizację naszych dokumentów zapisanych w dokumencie z darmową chmurą i pakietem biurowym o tej samej nazwie.

Open365 to usługa w chmurze powstała na bazie darmowego pakietu biurowego LibreOffice. Posiada niemal identyczny interfejs i funkcje. Niniejszy program przeznaczony jest natomiast do synchronizacji dokumentów tekstowych, które stworzymy w komputerze z naszym kontem w chmurze Open365. A także na odwrót - umożliwia przesyłanie dokumentów z chmury na nasz komputer. Działanie zatem klienta Open365 zbliżone jest do takich rozwiązań jak np. Dropbox czy Dysk Google.

Po pobraniu i zainstalowaniu programu w naszym komputerze, należy zalogować się do usługi Open365. Oczywiście, wcześniej musimy stworzyć konto na stronach usługi. Logując się, podajemy naszą nazwę użytkownika oraz hasło. Można również podać nazwę dla komputera. Przyda się to, jeżeli do konta mamy podpiętych kilka, czy nawet kilkanaście urządzeń - komputerów, smartfonów, tabletów itp. Będą one wówczas znacznie lepiej rozpoznawalne z poziomu menadżera urządzeń dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

Klient Open365, który instaluje się w zasobniku systemowym, posiada ponadto takie funkcje jak wyszukiwarka, wykaz bibliotek podpiętych do naszego konta, udostępnionych materiałów czy prędkości przesyłania plików. Możemy uzyskać również podgląd dostępnych w ramach naszego konta folderów. Także tych udostępnionych przez innych użytkowników. U dołu okienka znajduje się zielony link oznaczający łącze - to prosty sposób na udostępnianie materiałów, które przesłaliśmy na nasze konto. Warto też zwrócić uwagę na funkcję szybkiego dodawania plików do Open365. Wystarczy przeciągnąć, a następnie upuścić dowolny plik w oknie klienta tej usługi. Zostanie on natychmiast zsynchronizowany z naszym kontem online.

Klient Open365 jest w pełni spolszczony, co znacznie ułatwia korzystanie z tej usługi. W połączeniu z 20 GB darmowej przestrzeni online usługa ta wydaje się być świetną alternatywą dla takich narzędzi jak Office 365 czy Dysk Google. Trzeba jednakowoż nadmienić, iż narzędzia webowe dostępne z poziomu przeglądarki nie zostały jeszcze w przypadku Open365 spolszczone. Biorąc pod uwagę, że ten pakiet biurowy bazuje na LibreOffice zapewne nie potrwa to długo.