W zależności od pracy wykonywanej w programie Word mogą być potrzebne różne rodzaje marginesów. Dokumenty są zwykle wymagane z pewnymi cechami i specyfikacjami w celu ich prawidłowego dostarczenia. Zmiana marginesów w programie Word nie jest skomplikowana, a nadaje dokumentowi znacznie bardziej odpowiedni format do późniejszej publikacji. Pokażemy więc, jak modyfikować i dostosowywać marginesy.

Najważniejsze informacje:

  1. Marginesy to odstępy, które znajdują się na 4 krawędziach strony programu Word i które określają granice dokumentu.
  2. W zależności od potrzeb mogą być one ustawione szerzej lub krócej na dole.
  3. Microsoft Word to oprogramowanie zaprojektowane przez Microsoft w celu przetwarzania i rozwijania tekstów o różnych strukturach i cechach.

Nie martw się, jeśli nie wiesz, jak zmodyfikować marginesy w dokumencie Word. Microsoft pozwala w programie Word na różne formaty dostosowywania, nie tylko czcionki, symboli i innych narzędzi, ale także marginesów. Pokażemy Ci każdy z kroków, który należy wykonać, aby zrobić to na komputerze w programie Microsoft Word.

Dowiedz się, jak dostosować format marginesów w dokumencie Microsoft Word (użyj dowolnego z domyślnych).

Nadszedł czas, aby rozpocząć dostosowywanie marginesów w nowym dokumencie, który będzie używany w programie Microsoft Word. Warto zauważyć, że kroki, które pokażemy, dotyczą płatnego pakietu Office 365 i bezpłatnego programu Microsoft Word. Jeśli więc chcesz ustawić i zastosować marginesy, które są domyślne, możesz wykonać poniższe kroki, aby to skonfigurować:

1. Otwórz dokument Word lub przejdź do Microsoft Office 365, aby mieć nowy dokument.

2. W górnym menu kliknij zakładkę „Projekt” lub „Układ”.

3. Znajdź pole marginesu dokumentu, aby wprowadzić nowe ustawienie.

4. Wybierz spośród domyślnych marginesów dokumentu.

Przy każdej z opcji zobaczysz, że mają one zdefiniowaną wielkość (centymetry). Po wybraniu tego, który ci się podoba lub zgodnie z twoimi potrzebami, będziesz mógł go używać bez problemów. Jego zastosowanie jest natychmiastowe i będziesz mógł pracować na dokumencie z nowymi marginesami i sprawić, że tekst będzie wyglądał tak, jak chcesz.

Przydatny przewodnik po niestandardowych marginesach w Wordzie. Kroki, które pomogą ci uzyskać pożądane wymiary marginesów!

Jeśli chcesz wstawić niestandardowy margines strony, a dokładniej dodać żądany rozmiar w lewej szerokości lub u góry, to możesz to zrobić. W tej sekcji pokażemy Ci, jak sprawić, by plik Word był jeszcze bardziej spersonalizowany i wyglądał na ekranie tak, jak chcesz. Aby to zrobić i nie używać domyślnych marginesów, należy wykonać następujące czynności:

1. Otwórz nowy dokument Word.

2. Przejdź do zakładki „Projekt” lub „Układ”.

3. Kliknij pole marginesów.

4. Tuż pod opcjami domyślnymi znajduje się opcja „marginesy niestandardowe”. Kliknij tę opcję, aby uzyskać dostęp i wybrać nowe szerokości marginesów.

5. W zakładce, która się otworzy, zobaczysz możliwość dostosowania marginesów. Możesz wpisać żądany rozmiar w odpowiednim polu, a nawet wybrać sekcję marginesu na oprawę.

6. Jeśli chcesz, aby te nowe wartości były używane we wszystkich kolejnych zadaniach, kliknij „Ustaw jako domyślne”, a następnie „OK”.

Pozwala to na posiadanie w dowolnym dokumencie typu obszaru, którego chcesz użyć. Nie musisz robić nic specjalnego, po prostu uzyskaj dostęp do dostosowywania za pomocą kroków, które zostawiliśmy w tej sekcji. Możesz wybrać tę opcję dla całego dokumentu lub dla określonych stron, które wymagają innych ustawień.

Dodawanie dodatkowych ustawień marginesów w programie Word z telefonu komórkowego

Microsoft Word ma własną aplikację na urządzenia mobilne, a także opcje dostosowywania. W tym przypadku pokażemy, jak wykonać ten proces w kilku prostych krokach w nowym dokumencie. Pamiętaj, że ta aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze Sklepu Play na Androidzie i App Store dla użytkowników iOS. W tym celu wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

2. W prawym górnym rogu naciśnij symbol (+).

3. Kliknij nowy pusty dokument.

4. W prawym dolnym rogu zobaczysz strzałkę skierowaną w górę, kliknij ją.

5. W sekcji „Narzędzia główne” kliknij i wybierz „Układ”.

6. Kliknij kartę marginesów.

7. Wybierz jeden z predefiniowanych marginesów lub dostosuj go do własnych potrzeb.

Nowe marginesy zostaną zastosowane automatycznie do dokumentu i będzie można rozpocząć pisanie przy użyciu nowych wartości dla marginesów. Dość prosty proces, który można wykonać w zaledwie kilku krokach, aby uzyskać nową konfigurację marginesów dla dokumentów. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, ponieważ możesz utworzyć żądany dokument za pomocą telefonu komórkowego.

Osobiste wnioski na temat Word – ustawienia marginesów

Bez wątpienia dostosowywanie marginesów w programie Word jest bardzo proste i nie trzeba być ekspertem, aby to zrobić. Jest to proces, który można wykonać w zaledwie kilku krokach i który pozwala również ustawić żądane wartości. Teraz nadszedł czas, aby wybrać parametry, które najbardziej Ci odpowiadają i są zgodne z Twoimi potrzebami lub wymaganiami.