Office Trial Extender Download

Office Trial Extender to niewielki program, za pomocą którego możemy przedłużyć 30-dniowy okres próbny na wersję trial pakietu Microsoft Office 2010 oraz Office 2013 Professional Plus. Program może przedłużyć czas testowania nowych pakietów za pomocą “uzbrajania” Office’a o kolejne 30 dni testowania. Uzbrojeń możemy wykonać w sumie 5, co w połączeniu z początkowym okresem testowania daje czas aż 180 dni.

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, a interfejs ogranicza się do dwóch przycisków - jednego dla pakietu Office 2010, drugiego dla Office’a 2013. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk “Rearm”, a Office Trial Extender automatycznie przedłuży nasz okres próbny o kolejne 30 dni.

Trzeba pamiętać o tym, aby kliknąć tylko raz w przycisk “Rearm”, gdyż kilkukrotne powtarzanie czynności pod rząd nic nie da, a tylko niepotrzebnie wykorzysta zapas naszych “przedłużeń”. Aby zmaksymalizować potencjał programu, należy przedłużać wersję trial ostatniego dnia każdego aktywnego miesiąca, tuż przed tym, jak się kończy okres testowy. Przedłużać możemy tylko działające wersje trial - program nie zadziała na pakiecie Office, który jest już zablokowany i wymaga aktywacji.

Czy działanie programu jest legalne? Zdaniem twórcy aplikacji - tak. Office Trial Extender w żaden sposób nie łamie zabezpieczeń pakietu Office. Do przedłużenia wykorzystywana jest standardowa funkcja, którą sam Microsoft zaimplementował w swoich produktach, a która jest normalnie używana przez klientów korporacyjnych.

Uwaga! Testowany program poradził sobie również z 60-dniową wersją próbną pakietu Office 2013, co dawałoby potencjał 210 dni testowania, jednak ze względu na charakterystykę działania programu (jednorazowe przedłużenie każdego miesiąca) nie gwarantujemy, że można na tej wersji uzyskać kolejne “uzbrojenia”.