Office Online Download

Office Online (dawniej Office Web Apps) to darmowy pakiet biurowy Microsoftu, z którego może skorzystać każdy, kto ma dostęp do internetu. Pakiet dostępny z poziomu skrzynki pocztowej Outlook.com (podobnie jak Dokumenty Google z poziomu Gmaila), oferuje wszystkie podstawowe narzędzia. Możemy więc napisać tekst za pomocą Worda, stworzyć arkusz kalkulacyjny z Excelem czy skomponować piękną prezentację za pomocą PowerPointa.

Wszystkie funkcje dostępne są online, po zalogowaniu do konta Outlook.com. Pliki zapisywane są automatycznie na naszym koncie OneDrive (kiedyś SkyDrive), ale oczywiście możemy je również zapisywać na komputerze w wybranym formacie czy drukować. Inne podstawowe funkcje to chociażby możliwość przywracania wcześniejszych wersji dokumentu, podgląd zmian i historii, a także współpraca z wieloma użytkownikami nad jednym dokumentem.

Oczywiście Office Online nie oferuje wszystkich funkcji, które znajdziemy w biurkowym pakiecie Office. Polecamy zapoznać się z naszym przewodnikiem po pakiecie Office Online:

- Wprowadzenie
- dysk OneDrive
- Word i Excel
- PowerPoint i OneNote
- Rozszerzenia i dostęp mobilny