Nitro Pro Download

Nitro Pro to aplikacja, która udostępnia użytkownikowi funkcje, za pomocą których może tworzyć nowe pliki PDF jak również edytować i konwertować na inne formaty istniejące dokumenty. Wszystkie pliki tworzone przy pomocy Nitro Pro są w 100% zgodne z obowiązującymi standardami, a użytkownik może mieć pewność, że wyświetlą się dobrze po uruchomieniu w innych programach na innych komputerach.

Nitro Pro umożliwia szybkie tworzenie profesjonalnych dokumentów z różnego rodzaju źródeł, takich jak skany, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, raporty oraz wiele innych. Pełen zakres wspieranych rodzajów dokumentów obejmuje ok. 300 formatów. Dokumenty możemy tworzyć w prosty i szybki sposób poprzez przeciągnięcie istniejącego pliku w okno programu lub tradycyjnie przez funkcję importu. Warto wspomnieć o tym, że program umożliwia tworzenie PDF z kilku dokumentów różnego rodzaju - możemy zbudować jeden wielki dokument z prezentacji, arkusza kalkulacyjnego, pliku DOC i obrazków. Możemy także skorzystać ze skanera i skanować dokumenty bezpośrednio do Nitro Pro. Na uwagę zasługują również wtyczki do Microsoft Office, które integrują popularny pakiet biurowy z programem Nitro Pro i umożliwiają bezpośrednie przenoszenie dokumentów wprost z Worda, PowerPointa czy też Excela.

Za pomocą programu możemy także edytować istniejące pliki PDF. Znajdziemy tu mnóstwo funkcji, które umożliwią manipulowanie dokumentami, usuwanie bądź podmienianie stron, poprawianie tekstu czy też dodawanie zdjęć. Wszystko to możemy zrobić za pomocą prostych i intuicyjnych narzędzi dostępnych z poziomu paska narzędzi. Gotowe pliki PDF można przekonwertować do innych formatów, takich jak Word, Excel czy też do osobnych plików graficznych. W zależności od wybranego formatu docelowego, program pozwoli na dostosowanie dodatkowych opcji, takich jak wykrywanie tabel dla arkuszy kalkulacyjnych czy też zachowywanie formatowania tekstu dla dokumentów Word.

Nitro Pro posiada też funkcje, dzięki którym możemy dodawać notatki do dokumentów, co pomaga we współtworzeniu dokumentów z innymi współpracownikami. Możemy dodawać strzałki oraz inne kształty, jak również “rysować od ręki”. Zaletą jest również możliwość dołączania plików dowolnego rodzaju do dokumentow PDF, takich jak dodatkowe raporty, odsyłacze oraz pliki uzupełniające.