PDF Reader for Windows 8 Download

PDF Reader for Windows 8 to darmowe narzędzie do otwierania i czytania plików PDF. Ten nieskomplikowany czytnik charakteryzuje się prostym interfejsem, dużą lekkością i dobrą szybkością działania. Dodatkowo program wyposażony został w funkcje konwertowania plików PDF do innych formatów, zarówno tekstowych (TXT) jak i graficznych (GIF, JPG, BMP oraz wiele innych). Pozwala to np. na wyciągnięcie edytowalnego tekstu wprost z pliku PDF.

Interfejs aplikacji jest łatwy w użyciu, nie znajdziemy tu też zbyt wielu funkcji konfiguracji. Podobnie jak w innych programach do otwierania PDF znajdziemy tutaj kontrolki na pasku narzędzi, które pozwalają na zmianę sposoby wyświetlania stron. Możemy pozostawić oryginalną wielkość lub dopasować szerokość do wielkości okna aplikacji.

Charakterystyczną cechą programu jest fakt, że stronę przewijamy za pomocą przeciągania myszy. Wystarczy chwycić stronę i przeciągnąć kursorem w dół lub w górę, a przesunie się ona wraz z ruchem myszy. Z kolei przełączanie pomiędzy kartkami następuje za pomocą strzałek na klawiaturze bądź kontrolek w pasku narzędzi. Opcje na pasku narzędzi pozwalają również na obracanie stron o 45 stopni oraz przybliżanie i oddalanie. Czytnik charakteryzuje się także ładnym sposobem renderowania czcionek - są dobrze czytelne.

PDF Reader for Windows 8 pozwala na wyświetlenie właściwości technicznych o otwartym dokumencie. Znajdziemy tu informacje o programie, w którym dokument został utworzony, rozmiar stron oraz ich liczbę, typ zabezpieczeń oraz informacje o dostępie do dokumentu (zgoda na modyfikowanie zawartości itp.).

Pomimo nazwy programu, aplikacja jest kompatybilna ze starszymi wersjami systemu Windows. Jest to tradycyjna aplikacja okienkowa, nie uświadczymy tutaj żadnych funkcji interfejsu typu Modern w Windowsie 8.