Free PDF Protector Download

Free PDF Protector 4dots to darmowe narzędzie, za pomocą którego możliwe jest nałożenie hasła na plik PDF. Zaszyfrowanie dokumentu PDF hasłem sprawi, że przy próbie otwarcia pliku w jakiejkolwiek aplikacji na ekranie wyświetli się prośba o podanie hasła. Bez znajomości hasła nie będzie możliwe odczytanie zawartości dokumentu PDF.

Program posiada dość skromny interfejs, w którym wszystkie funkcje umieszczone zostały na jednym ekranie. Pracę należy rozpocząć od zaimportowanie dokumentów PDF do listy plików, na które chcemy nałożyć hasło. Użytkownik ma możliwość wybrania poszczególnych plików lub importu całych folderów z dokumentami PDF. Po dodaniu i wybraniu pliku na liście należy wpisać hasło, którym użytkownik chce zablokować dostęp do dokumentu.

Możliwe jest nałożenie dwóch rodzajów haseł. Pierwsze (User Password) to hasło powiązane tylko i wyłącznie z otwieraniem i odczytywaniem dokumentu. Ustawiając takie hasło utworzony zostanie nowy plik odpowiednio zabezpieczony i osoba bez znajomości hasła nie będzie go w stanie otworzyć. Po odblokowaniu jednak będzie mogła z dokumentem zrobić wszystko. Jeśli chcemy zabezpieczyć nie tylko dostęp do odczytu pliku, ale także inne funkcje wymagające specjalnych uprawnień, to możliwe jest nałożenie drugiego hasła. Drugie hasło powiązane jest bezpośrednio z zaawansowanymi funkcjami i odblokowuje np. możliwość kopiowania treści czy modyfikowania zawartości dokumentu.

Gdy już ustawimy jedno lub dwa hasła, to ostatnim krokiem jest rozpoczęcie nakładania hasła. W tym celu należy kliknąć w przycisk Protect na górnym pasku narzędzi i chwilę poczekać. Utworzone zostaną kopie naszych dokumentów źródłowych z dopiskiem Protected, które są zablokowane wybranymi przez użytkownika hasłami.