PDF Online Download

PDF Online to przeglądarkowy konwerter plików, którego zadaniem jest zamiana dokumentów PDF na format Worda oraz odwrotnie. Na stronie internetowej aplikacji znajdziemy dwie duże zakładki - PDF to Word Online oraz Word to PDF Online. W zależności od pożądanego zadania wybieramy odpowiedni moduł.

Obsługa PDF Online jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć przycisk Upload a File to Convert... W przypadku PDF-ów maksymalny rozmiar pliku to 2 MB, a w przypadku dokumentów Worda - 5 MB. Aplikacja obsługuje dodatkowo pliki Excela oraz PowerPointa. Tu również limit wynosi 5 MB.

W przeciwieństwie do wielu innych narzędzi webowych PDF Online z konwersją radzi sobie naprawdę nieźle. Docelowe dokumenty są zwykle czytelne i odpowiednio sformatowane. Oczywiście końcowy efekt może się różnić w zależności od tego, jak przygotowano plik źródłowy.

PDF Online sprawdza się wtedy, gdy mamy np. plik DOC i chcemy przerobić go na eleganckiego, profesjonalnie wyglądającego PDF-a. Drugie zastosowanie to odblokowywanie otrzymanych e-mailem czy pobranych z internetu PDF-ów w celu ich dalszej edycji.