Jeśli używasz Microsoft Edge jako głównej przeglądarki internetowej i interesują się ulepszenia przeglądania / edycji plików PDF. W tym artykule przedstawiono nowo dodaną funkcję Microsoft Edge, która umożliwia dodawanie komentarzy i notatek do plików PDF po ich otwarciu za pomocą Microsoft Edge.

Związane z: Jak włączyć wyświetlanie wielostronicowe plików PDF w Microsoft Edge. Przeglądanie stron PDF w Edge.

Nowa wersja Microsoft Edge działająca na silniku Chromium to fantastyczne nowe wcielenie przeglądarki Edge, z wieloma nowymi funkcjami i ogromnym ulepszeniem w stosunku do Google Chrome w zakresie wykorzystania zasobów systemowych. Chociaż nadal jest wiele rzeczy, które powinno zostać dodanych do Microsoft Edge, wiele z nich jest w trakcie wdrażania.

Najnowszą funkcją, która trafiła do Microsoft Edge, jest możliwość dodawania notatek i komentarzy do plików PDF otwieranych za pomocą Edge. Od kilku miesięcy używam Microsoft Edge jako głównego narzędzia PDF, ponieważ byłem zbyt leniwy, aby pobrać Adobe Acrobat. Jednak po tak długim używaniu go jako głównego narzędzia PDF, myślę, że będę się go trzymać. Jest szybki, łatwy w użyciu, nie ma wielu zbędnych narzędzi, których i tak rzadko używasz. Teraz dzięki dodaniu notatek i komentarzy zapewnia idealną równowagę między funkcjami a podstawami.

Jak dodawać notatki i komentarze do plików PDF za pomocą przeglądarki Microsoft Edge?

Aby rozpocząć korzystanie z nowej funkcji notatek i komentarzy PDF w przeglądarce Microsoft Edge, musisz najpierw upewnić się, że używasz najnowszej wersji przeglądarki. Aby to zrobić, otwórz Edge, przejdź do Ustawienia> Informacje, a następnie poczekaj, aż Edge szybko sprawdzi i zainstaluje ewentualne aktualizacje.

  • Sprawdź, czy Edge jest w pełni aktualny, przechodząc do Ustawienia> Informacje i czekając, aż Edge sprawdzi.
  • Po zainstalowaniu najnowszej wersji Edge w przeglądarce otwórz plik PDF, a następnie wybierz fragment tekstu, do którego również chcesz dodać notatkę / komentarz. Może to być tak duża lub mała sekcja, jak chcesz.
  • Teraz, gdy masz zaznaczony fragment, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Dodanie komentarza.

  • Wszystko, co musisz teraz zrobić, to dodać tekst, a następnie kliknąć mały haczyk w prawym dolnym rogu okna notatki.
  • Po zakończeniu tekst zostanie podświetlony, a po lewej stronie tekstu pojawi się mała ikona notatki.

Uwaga: ta funkcja jest nadal wdrażana, więc jej funkcjonowanie w stabilnej wersji Edge może zająć trochę czasu. Jeśli chcesz używać jej już teraz, możesz zacząć korzystać z Microsoft Edge Canary, pierwszej wersji Edge, która zawiera wszystkie najnowsze funkcje.

Jak usunąć notatki i komentarze dodane do plików PDF w Microsoft Edge?

Jeśli dodałeś notatki i komentarze do plików PDF za pomocą Microsoft Edge i chcesz je usunąć, po prostu otwórz plik PDF jeszcze raz, a następnie kliknij małą ikonę notatki w lewym rogu zaznaczonego tekstu. Spowoduje to ponowne wyświetlenie notatki, teraz wystarczy kliknąć małą ikonę kosza w lewym dolnym rogu ekranu, a notatka zostanie usunięta z pliku PDF.