Icecream eBook Reader Download

Icecream eBook Reader to darmowy czytnik e-booków dla systemów Windows 7 i nowszych. Program umożliwia bardzo wygodne i szybkie czytanie książek na ekranie komputera lub laptopa. Cechuje się bardzo przejrzystym i prostym interfejsem, a także świetną obsługą książek w różnych formatach - EPUB, MOBI, FB2, PDF i wielu innych.

Zaletą programu jest odpowiednio dostosowany interfejs, dzięki któremu czytanie książek nawet na dużych monitorach nie sprawia problemu i może być równie przyjemne, co czytanie ebooków na profesjonalnych czytnikach typu Kindle.

W programie użytkownik znajdzie ekran kolekcji, do którego może dodać dowolną ilość swoich książek. Dodane eBooki można przeglądać w trybie wirtualnej półki z dużymi okładkami lub za pomocą tradycyjnej tabeli. Otwarcie książki spowoduje przejście do trybu czytania. Zaletą programu jest dostosowywanie treści w zależności od rozmiaru okna, dzięki czemu można wygodnie czytać bez względu na to, jaką wielkość monitora posiadamy. Rozmiar czcionki, a także inne ustawienia wyglądu możemy dostosować za pomocą pionowego menu po prawej stronie. Tam też znajduja się przełączniki pozwalające uaktywnić tryb dzień / noc, a także przycisk zakładek, spisu treści czy też przełączania widoku między dwukolumnowym a jednokolumnowym.