PDFCreator Download

Obecnie pliki PDF są niemal tak samo popularne jak dokumenty zapisane w formacie .doc i .docx stworzone za pomocą programu Word z pakietu biurowego Office. Niestety nie zawsze korzystanie z popularnego pakietu Adobe jest możliwe i opłacalne. W tym momencie z pomocą przychodzi darmowy program PDFCreator. Co to takiego?

Otóż PDFCreator to bezpłatny program umożliwiający konwersję dokumentów z każdego programu mającego opcję wydruku do formatu PDF. Posiadając tą aplikację możemy zapisać dowolny dokument w formacie PDF. A jak przebiega ten proces? Wszystko jest bardzo proste i intuicyjne. Po stworzeniu dokumentu w dowolnym programie, na przykład we wspomnianym wcześniej edytorze Word, wystarczy go „wydrukować” wybierający przy tym wirtualne urządzenie o nazwie PDFCreator.

Jak korzytać z PDF Creator

Obsługa programu jest ograniczona praktycznie do minimum. Po instalacji aplikacji PDFCreator, wszystko jest ustawiane niemal automatycznie. W panelu sterowania pojawi się wirtualna drukarka o nazwie PDFCreator. Po wybraniu opcji drukowania w edytorze dokumentu za pomocą wirtualnej drukarki PDFCreator, wystarczy wpisać dane, które będą zaszyte w pliku PDF, czyli imię i nazwisko lub nazwę autora, nazwę pliku, datę etc. Możemy również dodać dodatkowe funkcje takie jak chociażby znak wodny (tutaj nazywany Pieczęcią).

Po zakończeniu całej operacji tworzenia pliku PDF, możemy ustawić automatyczne uruchamianie przeglądarki plików Adobe Acrobat Reader w celu sprawdzenia, czy całą konwersja została przeprowadzona bezbłędnie.  Warto również wspomnieć, że aplikacja została opatrzona licencją GNU General Public License, co oznacza, że jest w pełni darmowa, a otwarty kod programu pozwala na wprowadzanie modyfikacji i zmian.

Co więcej, narzędzie dostępne jest w polskiej wersji językowej. Wystarczy kliknąć download PDFCreator w naszym serwisie (przycisk Pobierz) i będziemy mogli cieszyć się w pełni bezpłatną wersją zaawansowanego narzędzia do obsługi PDF-ów.