Norton Ghost Download

Popularny program do sprawnego tworzenia kopii systemu i przywracania go w przypadku awarii, nawet jeśli nie można uruchomić systemu operacyjnego. Zawiera opcje zarządzania kopiami, szyfrowania i archiwizacji. Za sprawą Norton Ghost użytkownik może w łatwy sposób odtworzyć system wraz ze wszystkimi jego danymi – zainstalowanymi aplikacjami, ustawieniami, folderami czy plikami.

Program regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe wszystkich plików i obraz dysku, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed nieoczekiwaną utratą danych. Integracja z systemem ThreatCon firmy Symantec umożliwia niestandardowe utworzenie obrazu dysku, gdy zostanie osiągnięty odpowiedni stopień zagrożenia ThreatCon. Dzięki tworzeniu przyrostowych kopii zapasowych, czyli archiwizacji wyłącznie zmodyfikowanych plików, proces zgrywania jest skrócony i ograniczona zostaje jego częstotliwość, przez co nie jest on uciążliwy.

Tworzony obraz może zostać zapisany na innym twardym dysku, przenośnym nośniku danych, płytach CD, DVD, Blu-ray, urządzeniach NAS czy serwerze FTP, umożliwiając sprawne odzyskiwanie danych i przenoszenie ich między różnymi komputerami.

Kompresja obrazów dysku twardego oferuje zmniejszenie zajmowanego miejsca przez kopie zapasowe. Natomiast ich szyfrowanie zapewnia ochronę przed osobami trzecimi i niechcianą utratą danych. Dzięki funkcji LightsOut Restore Norton Ghost nie wymaga korzystania z dysku rozruchowego do przywracania systemu.

Norton Ghost pozwala na bezproblemowe i szybie tworzenie kopii zapasowych danych zawartych na dysku twardym, jednocześnie zapewniając pełną kontrolę i bezpieczeństwo przechowywanych plików.