AOMEI OneKey Recovery Download

AOMEI OneKey Recovery to darmowe narzędzie dyskowe, które umożliwia stworzenie własnej partycji recovery z aktualnym stanem systemu. Utworzona partycja odzyskiwania uwzględnia zarówno cały system jak i wszystkie dane zawarte na partycji C. Dostęp do partycji recovery możliwy jest podczas każdorazowego uruchomienia komputera, więc w przypadku awarii możliwe jest odzyskanie systemu w parę minut. Odzyskany w ten sposób Windows będzie już aktywowany i zostanie przywrócony wraz ze wszystkimi plikami i programami, które były na dysku systemowym w momencie tworzenia kopii zapasowej. Dzięki temu programowi możliwe jest stworzenie partycji Recovery na komputerze stacjonarnym na wzór tego, co znajdziemy w laptopach.

Tworzenie partycji odzyskiwania (recovery) na komputerze

Samo utworzenie partycji recovery za pomocą AOMEI OneKey Recovery jest bardzo proste za sprawą kreatora, który prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Po uruchomieniu programu wyświetli się okno z zapytaniem, co chcemy zrobić. Aby utworzyć pełną kopię systemu w postaci partycji Recovery, należy wybrać opcję OneKey System Backup.

Tworzenie partycji Recovery w AOMEI OneKey Recovery

 

Następnie musimy wskazać partycję, która ma wystarczającą ilość wolnej przestrzeni, by pomieścić wszystkie dane użytkownika. Program automatycznie wyodrębni wolną przestrzeń ze wskazanej partycji i utworzy recovery (dane na wskazanej partycji zostaną nienaruszone). Po utworzeniu partycji recovery możemy uzyskać do niej dostęp za pomocą klawisza A podczas włączania komputera (Windows 7 i starsze) lub za pomoca menu bootowania Windows 8 / 8.1 / 10.