Driver Magician Download

Driver Magician to potężne narzędzie służące do tworzenia i przywracania kopi zapasowej sterowników znajdujących się w naszym systemie. Program potrafi też wykonać podstawową kopię danych i zapisać do pliku który będziemy mogli przechowywać i w razie potrzeby odtworzyć na dysku lokalnym naszego komputera. Możemy także aktualizować sterowniki automatycznie do nowszych wersji, jak również odinstalowywać je w bezpieczny sposób, przywracając tym samym podstawowe, systemowe sterowniki do danego sprzętu.

Aktualizacja sterowników

Driver Magician umożliwia łatwą aktualizację sterowników do nowszej wersji. Wystarczy, że przejdziemy do sekcji "Update Drivers", wybierzemy z rozwijanej listy nasz system operacyjny, a następnie poczekamy, aż program zbierze informacje o dostępnych aktualizacjach dla sterowników. Driver Magician wyświetli nasze urządzenia i znalezione dla nich sterowniki, a także informacje o tym, do jakiej klasy urządzeń należy dany sterownik. Aby uruchomić automatyczną aktualizację wystarczy kliknąć w przycisk „Download”.

Kopia zapasowa sterowników

Driver Magician umożliwia tworzenie kopii zapasowej sterowników, którą w przyszłości bardzo łatwo przywrócić za pomocą specjalnego kreatora. Wystarczy przejść do sekcji „Backup Drivers” i wskazać sterowniki, których kopię zapasową chcemy przygotować. Cała reszta zostanie już wykonana automatycznie przez program Driver Magician.

Przywracanie sterowników

Jeśli mamy utworzoną kopię zapasową sterowników i chcemy ją przywrócić, to wystarczy skorzystać z sekcji „Restore Drivers” i wskazać nasze kopie sterowników. To bardzo przydatne, gdy testujemy różne wersje sterowników i chcemy szybko powrócić do starszej, która np. jest mniej problematyczna.

Usuwanie sterowników

Jeśli chcemy bezpiecznie usunąć jakieś sterowniki (np. przed instalacją nowszej wersji), to możemy również skorzystać z programu Driver Magician. Wystarczy przejść do zakładki „Uninstall Drivers”, a następnie wybrać na liście te sterowniki, które mają zostać odinstalowane. Po usunięciu sterowników zostanie przywrócony oryginalny, systemowy sterownik.