System Restore Point Creator Download

System Restore Point Creator to niewielka aplikacja typu portable, która pozwala w prosty i szybki sposób utworzyć nowy punkt przywracania systemu bądź zarządzać istniejącymi. Program jest bardzo prosty w obsłudze i ogranicza się właściwie do jednego okna. W górnej części znajdziemy pasek z opcjami tworzenia nowego punktu przywracania, poniżej wyświetla się lista wszystkich punktów, a na samym dole znajdują się przyciski do wykonywania zadań na istniejących punktach przywracania.

Aby utworzyć nowy punkt przywracania wystarczy, że wpiszemy jego nazwę w górnej części okna, a następnie potwierdzimy chęć utworzenia punktu. W przypadku zarządzania istniejącymi punktami należy najpierw zaznaczyć wybrany punkt na liście, a następnie skorzystać z któregoś z przycisków u dołu okna. Możemy wywołać proces przywracania systemu do wybranego punktu bądź całkowicie dany backup usunąć.

Wszystkie punkty przywracania utworzone w programie są w pełni zgodne z oryginalnymi punktami przywracania. Aplikacja pełni jedynie rolę interfejsu, który pozwala z jednego miejsca zarządzać wbudowanymi w system Windows opcjami przywracania.