Dysk Google Download

Dysk Google to wirtualny dysk twardy, w którym użytkownik może przechowywać bezpiecznie swoje pliki. Aplikacja jest wykorzystywana do tworzenia backupów. Ponadto pozwala na szybki i łatwy dostęp do danych z dowolnego komputera podłączonego do sieci oraz umożliwia udostępnianie plików innym osobom.

Interfejs Dysku jest prosty i minimalistyczny. Większość ekranu zajmuje lista plików zapisanych w katalogu głównym lub aktualnie wybranym folderze. Po lewej znajdują się kategorie takie jak Mój dysk, Udostępnione dla mnie czy Ostatnie. Pierwsza zawiera pliki własne, druga rzeczy, które ktoś przekazał nam.

Folder Ostatnie to coś w rodzaju raportu na temat wszystkich zmian na Dysku. Mamy tutaj listę nowo utworzonych lub dodanych plików, elementów udostępnionych oraz wszystkich wprowadzanych w nich modyfikacji. Pod przyciskiem Więcej znajduje się m.in. dostęp do trybu offline.

Ważne rzeczy to Utwórz i Prześlij (lewy górny róg). Pierwszy przycisk pozwala na tworzenie nowych plików w ramach Dokumentów Google (teksty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje itd.). Drugi jest przeznaczony do dodawania zasobów bezpośrednio z dysku twardego komputera.