Backup Thunderbird Download

Backup Thunderbird to darmowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowej programu Mozilla Thunderbird w Windowsie. Pozwala pomóc w szybkim stworzeniu i przywróceniu kopii zapasowej wszystkich wiadomości e-mail, grup, feedów RSS, książki adresowej, kont pocztowych i wszystkich opcji w Thunderbidzie.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i wystarczy kilka kliknięć myszką, aby wykonać kopię - nie jest potrzebna żadna zaawansowana wiedza na temat oprogramowania. Wszystkie wiadomości zostaną w pełni zabezpieczone, skopiowane i zaszyfrowane. Tworzenie kopii sprowadza się do wpisania nazwy naszej kopii zapasowej (np. poprzez podanie daty utworzenia kopii) oraz kliknięcia w przycisk “Backup Now”. Jedynym wymaganiem jest wcześniejsze zamknięcie programu, gdyż kopia może zostać wykonana tylko wtedy, gdy program nie jest uruchomiony w tle.

Aby przywrócić swoją kopię, należy otworzyć ponownie program Backup Thunderbird, a następnie w sekcji “Restore” (Odzyskiwanie) wybrać utworzony wcześniej plik z kopią zapasową, a następnie kliknąć w przycisk Restore (Odzyskaj). Wszystkie obecnie istniejące w Thunderbirdzie profile i dane zostaną zastąpione tymi, które zostały zawarte w kopii zapasowej.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, wszystkie elementy wchodzące w skład kopii zapasowej, a zwłaszcza zapisane wiadomości, które niejednokrotnie posiadają delikatne informacje, mogą zostać odpowiednio zaszyfrowane. Użytkownik ma możliwość włączenia funkcji szyfrowania tuż przed wykonaniem kopii zapasowej - wystarczy zaznaczyć opcję “Encrypt Password”, a następnie podać hasło zabezpieczające. Podczas przywracania takiej kopii należy analogicznie zaznaczyć pozycję “Decrypt Password” i podać hasło zabezpieczające.

Backup Thunderbird jest niesamowicie prostą, ale przydatną aplikacją, którą docenią wszyscy użytkownicy Thunderbirda.