Macrium Reflect Free Download

Macrium Reflect Free to bezpłatne narzędzie przeznaczone do archiwizacji danych zapisanych na dysku twardym komputera. Głównym zadaniem programu jest tworzenie kopii zapasowych zarówno całych dysków twardych, jak również wybranych partycji oraz ich późniejsze zapisywanie we wskazanej lokalizacji.

Stworzone za pomocą programu Macrium Reflect Free kopie można zapisać zarówno na dysku twardym, jak również na nośniku zewnętrznym, płycie CD/DVD/Blu-ray lub wysłać do sieci lokalnej. Program posiada prosty w obsłudze interfejs, zaś praca odbywa się za pośrednictwem kreatora, który prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces archiwizacji.

Warto zwrócić uwagę na zastosowaną w programie Macrium Reflect Free technologię Microsoft Volume Shadow copy Service (VSS), która umożliwia stworzenie kopii zapasowej działającego systemu. Podczas nagłej awarii istnieje możliwość szybkiego przywrócenia systemu za pomocą funkcji Rescue CD.

Aplikację wyposażono także w praktyczny harmonogram, który wyręcza użytkownika i automatycznie uruchamia tworzenie kopii w ustalonych odstępach czasowych. Macrium Reflect Free obsługuje zarówno dyski wewnętrzne, jak i zewnętrzne podłączone za pomocą złącza IDE, SATA, SCSI, USB, IEEE 1394 (FireWire) w systemach plików NTFS, FAT16/32 oraz Ext2/3FS. Program do działania wymaga bezpłatnej rejestracji.