Steam Download

Steam to nowoczesna i bardzo popularna platforma gier komputerowych, na której możemy kupować najnowsze gry jak również ściągać bezpłatne tytuły oraz wersje demonstracyjne. Steam to aplikacja stanowiąca całe centrum gier, z poziomu którego możemy uruchamiać gry, odblokowywać trofea i osiągnięcia, aktualizować posiadane tytuły, rozmawiać ze znajomymi, przechowywać save’y w chmurze oraz grać wspólnie z innymi ludźmi w trybie wieloosobowym.

Aplikacja dodatkowo zabezpiecza gry przed nieuczciwymi graczami oraz pomaga nam dobrać przeciwników na podstawie naszych umiejętności (system matchmaking). Niewątpliwie ogromną zaletą Steama jest sklep, w którym znajdziemy przekrój przeróżnych tytułów. Wszystkie gry podzielone są na odpowiednie gatunki, również z uwzględnieniem gier darmowych oraz MMO. Zakupione lub pobrane tytuły są automatycznie dodawane do naszej prywatnej biblioteki, z której możemy zarządzać dostępnymi grami.

Dodatkowo, w ostatnim czasie do Steama wprowadzono tryb Big Screen, który umożliwia przełączenie aplikacji w tryb pełnoekranowy. Nowy interfejs Big Screen przystosowany został w taki sposób, aby można było go kontrolować z poziomu bezprzewodowego pada po podłączeniu do TV. Pozwala to nam zamienić na żądanie nasz komputer w centrum rozrywkowe pokroju Xbox 360 lub Playstation 3.

Program jest także mocno nastawiony na aspekty społecznościowe, dzięki czemu odblokowanymi osiągnięciami możemy się chwalić na publicznym profilu, a także brać udział w meczach i turniejach (bądź je po pooglądać). To obowiązkowe narzędzie dla każdej osoby, która lubi grać na komputerze, a w przypadku niektórych gier wręcz wymóg nie do ominięcia.