Ex.fm Download

Ex.fm to darmowy serwis muzyczny, którego działanie skupia się na pomocy w odkrywaniu nowej muzyki, sugestii muzycznych oraz strumieniowaniu piosenek bezpośrednio w przeglądarce. W odróżnieniu od Spotify czy Deezera, ex.fm stawia nacisk na wyszukiwanie nowej muzyki i dzielenie się ją ze znajomymi.

Aby zacząć korzystać z serwisu, należy utworzyć darmowe konto. Do konta możemy podpiąć nasze serwisy społecznościowe (Facebook, Twitter) oraz konto w usłudze Last.fm. Profil pozwala na śledzenie ulubionych utworów i dzielenie się nimi ze znajomymi. Jeżeli znajdziemy w serwisie piosenkę, która się nam spodoba, to wystarczy kliknąć w ikonę z serduszkiem i dodać ją do ulubionych. W każdej chwili możemy przeglądać ulubione piosenki na swoim profilu i ponownie je odtwarzać. Ex.fm pozwala również na śledzenie dowolnych użytkowników (serwis udostępnia też swoje rekomendacje). Im więcej użytkowników o podobnych zamiłowaniach muzycznych śledzimy, tym więcej interesującej muzyki możemy znaleźć.

Kolejnym ważnym elementem serwisu jest zakładka Trending (Najnowsze trendy muzyczne), która pozwala na sprawdzenie nowości, przesłuchanie popularnych utworów i wyszukiwanie muzyki, która jest obecnie na czasie. Zakładka trending może wyświetlać najpopularniejsze utwory ze wszystkich kategorii, jak również możemy ograniczyć wyniki do konkretnych gatunków lub rekomendacji użytkowników wyznaczających trendy.

Na uwagę zasługuje także funkcja Explore (Odkrywaj), w której znajdziemy kilka dodatkowych zakładek. “Site of the day” pomaga w odkrywaniu nowej muzyki poprzez wyświetlanie najbardziej interesujących profili wykonawców m.in. w serwisie SoundCloud. Jeżeli wolimy posłuchać nowej muzyki z danego gatunku to z pewnością powinniśmy odwiedzić zakładkę “Genres” - możemy tutaj odkrywać nowe utwory na podstawie wybranych rodzajów muzyki (electronica, blues, chillwave, synthpop, dubstep etc.). Każdego tygodnia znajdziemy tutaj także wybrany przez twórców serwisu album, który jest wart uwagi.

Poza wyżej wymienionymi funkcjami, ex.fm pozwala także na ręczne wyszukiwanie utworów po słowach kluczowych za pomocą wyszukiwarki. Muzykę zamieszczoną w serwisie możemy słuchać bezpośrednio w przeglądarce za pomocą wbudowanego playera na wzór takich serwisów, jak Grooveshark czy Deezer.