Polska Stacja.pl Download

Polska stacja to strona, na której za darmo możemy cieszyć się słuchaniem niemal 100 stacji radiowych, a także stworzyć swoje własne radio. Strona jest bardzo prosta w nawigacji - wszystkie stacje możemy przeglądać za pomocą zakładek tematycznych. Znajdziemy tu stacje polskie, POP, Dance, Rock, Elektronika, Reggae. Poza gatunkami mamy także podział na nowości, największe przeboje, muzykę relaksacyjną czy też inne.

Radia możemy słuchać na wiele sposobów - najłatwiejszym jest odtwarzanie bezpośrednio za pomocą przeglądarki. Wystarczy wybrać stację radiową, a następnie kliknąć w przycisk “Włącz to radio”. Otwarte zostanie nowe, niewielkie okienko ze specjalnym odtwarzaczem we Flashu. W odtwarzaczu możemy znaleźć listę piosenek aktualnie odtwarzanych oraz przejrzeć historię kanału (co jest przydatne, gdy chcemy się dowiedzieć, co było grane wcześniej). Aktualny utwór możemy zawsze ocenić wystawiając jedną, dwie, trzy lub cztery gwiazdki.

Podczas odtwarzania użytkownik może w każdej chwili przełączyć się na inną stację radiową. Wystarczy kliknąć w przycisk “Inne kanały”, po czym wybrać interesującą nas stację z listy. Co ważne, możemy także kontrolować głośność odtwarzanej muzyki. W serwisie znajdziemy także zakładkę “Teksty”, w której znajdziemy teksty piosenek do tysięcy popularnych utworów. Ulubione piosenki, których teksty chcemy sprawdzić możemy wyszukać za pomocą wyszukiwarki poprzez podanie nazwy utworu lub wykonawcy. Anglojęzyczne teksty często posiadają tłumaczenie na język polski, z którym możemy się zapoznać klikając w odnośnik “Tłumaczenie tekstu”.

PolskaStacja.pl pozwala także tworzyć własne stacje radiowe. Moduł prywatnego radia funkcjonuje podobnie do funkcji radia w usługach Spotify czy Pandora. Użytkownik wpisuje jednego ulubionego wykonawcę, np. Bajm, po czym klika przycisk dalej, a system automatycznie przygotowuje na tej podstawie stację radiową. Możemy dodawać do sekcji “Ulubione piosenki” dowolną ilość utworów. Nasze radio może odgrywać tylko utwory dodane do ulubionych, a także korzystać z zasobów gotowych kanałów, które określiliśmy przy tworzeniu stacji. Naszą stacją możemy dzielić się z innymi użytkownikami podając im bezpośredni link.

Odsłuchiwanie stacji radiowych nie wymaga logowania. Do utworzenia własnej stacji wymagane jest utworzenie darmowego konta.