EaseUS Todo Backup Free Download

EaseUS Todo Backup Free to bezpłatny, bardzo zaawansowany i kompleksowy program do tworzenia i przywracania kopii zapasowych plików zapisanych na dysku twardym komputera.

EaseUS Todo Backup Free może stworzyć kopie bezpieczeństwa pojedynczych plików, folderów, obrazów partycji lub całych dysków twardych wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym. Za pomocą programu możemy również stworzyć kopię zapasową całych programów wraz z ustawieniami – po przypadkowym usunięciu lub uszkodzeniu możemy je szybko przywrócić do stanu pierwotnego.

Dużą zaletą programu jest sprawna praca. Tworzenie kopii zapasowej systemu lub zainstalowanych programów nie wymaga przerywania pracy – cały proces przebiega w tle. Stworzone za pomocą EaseUS Todo Backup Free kopie zapasowe możemy zapisać na zewnętrznym nośniku danych, takim jak płyta CD/DVD/Blu-ray lub dysk, jak również na serwerze FTP.

Program posiada praktyczny harmonogram, który pozwala ustalić konkretne odstępy czasowe poszczególnych operacji – co tydzień, co miesiąc, co kilka godzin etc. Oprócz tego EaseUS Todo Backup Free wyposażono w przydatne narzędzie do klonowania partycji i dysków, dodatek pozwalający na montowanie obrazów dysków oraz funkcję bezpiecznego wymazywania danych.

Ponadto za pomocą programu EaseUS Todo Backup Free dokonamy konwersji obrazu partycji systemowej do obrazu w formacie używanym przez VMware lub VirtualPC. Program umożliwia tworzenie pełnych kopii zapasowych, jak również backupów przyrostowych z możliwością zabezpieczenia hasłem. Aplikacja posiada prosty interfejs, zaś pracę ułatwiają kreatory, które prowadzą użytkownika krok po kroku w procesie tworzenia kopii bezpieczeństwa.